Галерея

У Львові відбувся науковий фестиваль OL

У суботу, 13 травня львів’яни та гості міста мали змогу безкоштовно відвідати перший в Україні Науковий фестиваль OL просто неба, який організував простір популяризації науки і STEAM-освіти Lviv Open Lab. Усього на захід завітало більше 3-х тисяч відвідувачів.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

Науковий фестиваль OL тривав впродовж усього дня. Його місія – вивести науку з лабораторій і кабінетів на широкий загал та дати поштовх розвитку науковій думці, доступній і зрозумілій кожній людині. Локація фестивалю навколо озера Duck’s Lake була поділена на три блоки: 

1) лекційний блок «Думай», де загалом виступили 17 спікерів серед яких дослідники, бізнесмени та державні діячі мали публічні виступи та панельні дискусії щодо взаємодії освіти, науки та бізнесу; 

2) в межах блоку «Вражай» на сцені фестивалю відбулось 9 наукових шоу, де ведучі вражали експериментами і дослідами з хімії, фізики, біотехнологій, робототехніки, VR-технологій, представляли діяльність Національного реабілітаційного центру “Unbroken” та проводили пряме включення зі станції “Академік Вернадський”;

3) блок «Створюй» відбувався в наметах фестивалю, де розмістились 46 команд-учасників, які проводили практичні майстер-класи для усіх охочих. Серед команд  були Музей міста, Мережа освітніх закладів «Еколенд», Клуб молодого винахідника, Творча майстерня «Сверлик», ЦПРПП, Explogen, IT Step Academy, Центр готовності цивільних, факультети та університети  різних міст, які приїхали до Львова, щоб представити свою організацію на Науковому фестивалі OL. 

Також на локації Наукового фестивалю OL було представлено техніку ГУ ДСНС України у Львівській області, а ще — запускали справжній дрон та проводили майстер-класи з першої медичної допомоги.

Завершальним виступом було онлайн-включення генерального директора компанії Baykar — Халюка Байрактара з лекцією про використання технологій для самозабезпечення, а також виступ діджея Johnny Blaze на сцені.

За словами головної організаторки фестивалю Анастасії Мартинюк: «Такі заходи — це місце зустрічі людей, які живуть наукою: чи популяризують її, чи займаються нею професійно, чи просто цікавляться нею як аматори. Нетворкінг — це завжди нові знайомства, а нові знайомства — це продукування ідей, що здатні трансформуватися в ініціативи та проєкти, актуальні для молоді».

Цьогоріч фестиваль відбувся під гаслом #наука_перемагає. Як повідомляють організатори, вони вже планують Науковий фестиваль OL 2024.

Проєкт «Науковий фестиваль OL» реалізується молодіжним простором Lviv Open Lab  з мережі молодіжних просторів ТВОРИ! у межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.

Коментарі

Олег Довганик