Галерея

У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми

Сьогодні у Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми – церковного і громадського діяча, ініціатора ІІІ відродження Української автокефальної православної церкви, Предстоятеля УАПЦ в 1993-2000 роках. На відкриття вулиці прийшли його рідні, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, священники, львів’яни.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми

У Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха Димитрія Яреми

Вулиця розташована у Личаківському районі Львова, сполучає вулиці Личаківську і Пекарську.

«Зараз, зрозумівши справжню ціну незалежності, ми багато що переосмислюємо. Нова назва вулиці несе зовсім інший зміст. Дякую всім за ініціативу назвати вулицю іменем Патріарха Димитрія Яреми. Адже не можемо збудувати нашого майбутнього, не маючи справжньої української історії», – зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Наймолодший син Патріарха Димитрія Данило Ярема подякував усім, хто доклався до вшанування пам’яті його батька у назві вулиці.

«Коли Українська Церква отримала Томос – сповнилася ідея батька, який працював над тим, аби Церква об’єдналася. Сьогодні наш  батько повернувся до нас у назві вулиці. Хвилююча подія для нас. Думаю, що вона буде визначна і для львів’ян. Бо вся його діяльність проходила в глибокій вірі до Бога. І ця віра давала йому любов: до Бога, до Церкви, до України і до українського народу. Дякую всім, хто доклався до перейменування вулиці», – сказав Данило Ярема.

Раніше вул. Патріарха Димитрія Яреми мала назву Антона Чехова. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже  47 вулицям.

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу. Повний перелік вулиць – на сайті Львівської міської ради.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

5 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

7 години тому