Сьогодні, 15 серпня, на Личаківському цвинтарі поховали членкиню Організації Українських Націоналістів, зв’язкову головного командира Української Повстанської армії Романа Шухевича, кавалерку ордена княгині Ольги III ступеня 98-річну Дарію Гусяк.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.
Провести в останню путь відому львів’янку зібралися керівництво області та міста, депутати обласної ради, громадські діячі, громадськість.
Як зауважила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, постать Дарії Гусяк є визначною не лише для Львівщини, це людина, яка для українців в усьому світі є прикладом боротьби та віри в те, що Україна є і Україна буде. «Навіть у найважчі моменти свого життя, часи радянських таборів вона була незламною та знаходила сили підтримувати інших ув’язнених. Світла пам’ять легендарній жінці», – зазначила Ірина Гримак.
«Вона завжди була скромна, невибаглива і працювала заради держави. Це була справді сталева людина, яка знала і зріло формувала навколо себе оточення. Завжди звертала увагу на молодь, на роботу з нею, на підготовку молодих кадрів», – наголосив український історик і громадський діяч Микола Посівнич.
Прощання із Дарією Гусяк відбулося у Гарнізонному храмі свв. ап. Петра і Павла у Львові. Звідти процесія вирушила до Личаківського кладовища, де Дарія Гусяк знайшла останній спочинок у родинному гробівці Шухевичів.
Довідково: Дарія Гусяк народилася в Трускавці в 1924 році. З 15-річного віку мала тісні зв’язки з членами підпільної ОУН та виконувала доручення організації. Згодом стала зв’язковою головнокомандувача УПА і разом зі своєю мамою шукала й облаштовувала хати, де проживав Роман Шухевич під чужим іменем з охороною. Арештована радянськими спецслужбами навесні 1950 року та утримувалась в тюрмі «на Лонцького» у Львові. Дарію Гусяк засудили на 25 років тюремного ув’язнення, яке відбувала в тюрмах Верхньоуральська, Володимира та Мордовії. Вийшла на волю на 51-му році життя, відбувши весь термін покарання. Після звільнення і далі зазнавала переслідувань від радянського режиму. З початком незалежності України Дарія Гусяк стала членкинею проводу Конгресу українських націоналістів, створила та очолювала громадську жіночу організацію — Всеукраїнську лігу українських жінок.