Цими вихідними на стадіоні “Арена Львів” вперше відбувся Кубок України з автомодельного спорту — шосейні перегони. У різних класах моделей змагалися 85 учасників із 10-ти областей.
Про це інформує Четверта студія з посиланням на Суспільне.
Євгеній Руденко два роки поспіль виграє Кубок України з автомодельного спорту. Привіз його з собою, бо приз перехідний.
“Приїхали дуже багато досвідчених спортсменів. У них якісна техніка та висока майстерність пілотування. Боротьба буде дуже запеклою. 5-6 моделей мчатимуть у декількох секундах одна від одної упродовж усієї гонки. Проте думаю, що мені вдасться зберегти першість і забрати Кубок до Харкова”, — розповів переможець Кубку України з автомобільного спорту у 2020 році Євгеній Руденко.
Саме у Харкові 1958-го року відбулись перші змагання з автомодельного спорту. У Львові востаннє подібні перегони відбувались 30 років тому, розповідає президент Національної української федерації автомодельного спорту Віктор Качур, який займається цим видом спорту уже понад 50 років.
Організував змагання Володимир Мельничук. У цьому виді спорту він близько року.
“У нас це не розвинуто, тому не було де займатися, і тому воно так закінчувалося на стадії хобі. А минулого року згадали про це хобі, син підріс, ми поїхали в Київ, почали показувати якісь результати. І нас затягнуло в цей спорт”, — розповідає Володимир Мельничук.
В автомодельному спорті хлопці виступають разом із дівчатами. 10 років займається автоперегонами черкащанка Марія Полосухіна. Кілька разів вона займала призові місця. Каже, на цьому Кубку їй непросто змагатися з хлопцями.
“Так, чомусь на цих змаганнях дуже важко боротися, але ми стараємося, дівчачий колектив також бореться. Тут неважливо чи ти хлопець, чи дівчина, просто є клас, клас моделей”, — каже Марія Полосухіна.
Пульт керування цими моделями коштує від 300 до тисячі доларів, каже Євгеній Руденко. Він також розповідає про свою машину. З нею виступає у найпотужнішому класі – F2. Тут об’єм двигуна внутрішнього згорання становить 3,5 см 3. Євгеній каже, модель купують, однак – повністю розібраною.
“Це модель класу F2, масштаб 1 до 8-ми, повний привід на всі чотири колеса, двоступенева автоматична коробка передач, двотактний двигун 3, 5 см куб. На прямій розвиває до 70-80 км/годину. На довгій прямій може їхати до 140 км год”, — розповідає Євгеній.
Євгеній Руденко цього разу не переміг. Першим у класі F2 приїхав його напарник по команді Олег Іванов. А у клас TC Nitro – Дмитро Кот із Києва. Між своїми заїздами виступає в ролі механіка. Адже автомодельний – це командний вид спорту. Під час перегонів, тут передбачені кілька піт-стопів зі зміною шин та дозаправками.
Для популяризації цього виду спорту у Львові створили Lviv RC Racing club. Більше інформації про нього можна знайти, зокрема, на фейсбук-сторінці клубу.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу