В Україні почали приймати замовлення на першу вітчизняну електричну вантажівку — “CoolOn”, виробництво якої стартує наступного року у Львові.
Про це пише “Autogeek”, пише Четверта студія.
Вартість електромобіля — $16 тис. В основі “CoolОn” лежить універсальна модульна платформа, яка дозволяє будувати моделі з різним розміром колісної бази та типами кузовів.
Як розповів засновник проекту “CoolOn” Віталій Бризгалов, вже зараз є домовленість про місце, де будуть збирати електричну вантажівку.
У перший рік розробник — компанія “CoolОn Motors” — планує випустити 2 тис. вантажівок, а надалі річні обсяги виробництва планують збільшити до 20 тис одиниць.
«Вантажівка буде по-справжньому made in Ukraine — збирати ми її будемо на орендованих потужностях у Львові. Вже приймаємо замовлення, але грошей за це поки що не беремо. Всі імпортовані мікросхеми, які були задіяні у проекті, вже замінили на власні. Були складнощі лише з однією платою, проте ми її перепроектували, заразом спростили та покращили блок мотора», — повідомив Віталій Бризгалов.
Рівень локалізації виробництва електричної вантажівки “CoolOn” складає близько 80 %. В основі розробки — три ключові компоненти.
“COOLDRIVE” — новий електропривод власного виробництва на основі технології без магнітів. Двигун потужністю від 50кВт до 120кВт може встановлюватись на передню, задню або на обидві вісі.
“COOLBATT” — акумуляторна система на основі літій-залізо-фосфатних комірок LiFePO₄ , з власною системою моніторингу стану та захистом. Базова версія ємністю 40кВт-г, з можливістю розширення до 60кВт-г.
“COOLBLOCK” — централізована система бортової електроніки, об’єднана інтелектуальною цифровою мережею. Система самодіагностики, та постійний онлайн моніторинг на сервері компанії.
Габаритна довжина вантажівки — 5000 мм, ширина — 1700 мм, висота — 2100 мм. Розмір вантажної платформи — 1700х3100 мм. Об’єм вантажного простору — від 9 до 12 м3. Вантажопідйомність — від 1,5 до 2,5 тонн.
“CoolOn” використовує літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) ємністю 40 кВт∙год власної розробки, виготовлений з китайських комірок 21650. Потужність базового зарядного пристрою — 6,6 кВт. За доплату електровантажівку укомплектують трифазною зарядкою на 22 кВт або портом швидкої зарядки.
Заявлений запас ходу — 200–300 км.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу