Галерея

У Львові обговорили важливість проукраїнської військової літератури в країні

У Львові відбулась дискусія на тему: “Українська військова література в контексті ведення гібридної війни з РФ”. Серед учасників – автори видань та підручників військово-патріотичної тематики.

“В умовах неоголошеної війни Росії проти України надзвичайно зріс інформаційний чин. У зв’язку з цим безперечно важливо протидіяти тій пропагандистській машині, яка на рівні урядових структур Росії цілеспрямовано щоденно впливає на те, щоб дискредитувати нашу державу, уряд, впливати на громадян. Важливо, щоб в цій щоденній боротьбі, наші українські інформаційні зусилля були спрямовані на те, щоб дати гідну відсіч цій гібридній війні”, – зазначив директор видавництва «Світ» Ігор Мельник.

Серед засобів боротьби в інформаційній війні – видання та підручники військово-патріотичної тематики. Одним з таких видань є книга «Прагнення волі» авторства отця Ореста-Романа Сала. Це спогади капелана про події під час служіння військовим на Сході.

“Зустрітися з капеланством в умовах війни – це було зовсім по-іншому, аніж у мирний час. Першим моїм служінням було служіння для поранених бійців. У молодих хлопців було дуже багато питань і це були складні запитання. Вражав дух цих бійців. Адже зустрівшись із тою «машиною» Російської Федерації, яка мала під собою дуже великі засоби, в тому числі інформаційні і воєнні, ця машина надламалася на дусі тих бійців, які фактично були юнаками, на їх звитязі. Спочатку я думав, що описую свої спогади , але насправді – я описав їхні звитяги”, – поділився отець Орест-Роман Сало.

Як зазначив під час дискусії автор підручників військово-патріотичної тематики, сотник самооборони, співавтор книги “Захисники України” Сергій Хараху важливою є зміна парадигми виховної роботи у питаннях військо-патріотичного виховання. Також він додав, що саме гідний приклад героя зможе змінювати свідомість людей.

“Ідея була в тому, щоб зобразити героїв різних родів військ. Це – десантник, танкіст, піхотинець. Я розробив це для того, щоб показувати в школах тих героїв, які зробили героїчний вчинок, були поранені і знову повернулися служити. Я побудував цю позитивну концепцію, оскільки для молоді потрібні позитивні приклади, щоб вони бачили, що можна служити, робити героїчні вчинки і продовжувати дальше боротися, адже війна не закінчена. Ці герої – це наше покоління, і ця страшна війна – наша. Віра в Україну, в Бога, традиції своїх героїв, вона міняє людей. Своєю працею хочу це перенести і посіяти зерна патріотизму серед своїх вихованців”,- наголосив Сергій Хараху.

 

Коментарі

Субота Юля

Share
Published by
Субота Юля

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

10 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

11 години тому