Галерея

У Львові медики прооперували немовля, яке народилося без половини діафрагми

Медики львівського “Охматдиту” прооперували немовля з рідкісними вродженими вадами розвитку. Зокрема, у малюка органи черевної порожнини були у грудній клітці, а серце у правій частині тіла. Крім цього, у хлопчика була лівобічна діафрагмальна грижа та повністю недорозвинена ліва легеня.

Про це повідомили у медзакладі, пише Четверта студія.

Після обстеження дитини хірурги “Охматдиту” виявили повну відсутність одного із куполів діафрагми, що потребувало оперативного втручання з його пластики штучним матеріалом – сіткою, яка відділила органи грудної клітки від органів черевної порожнини.

“Шлунок, кишківник, селезінка, ліва доля печінки розвивалися у лівій половині грудної клітки, що не давало можливості рости лівій легені. Тобто, у дитини виражена гіпоплазія лівої легені. А серце знаходилося у правій частині грудної клітки”, — розповів керівник Клініки хірургії з центрами торакальної хірургії, нефрологічної хірургії та реконструктивної урології Олег Ленів.

Операція тривала три години за участю операційної бригади з п’яти людей.

“Під час оперативного втручання нам вдалося перемістити черевні органи з грудної клітки туди, де вони мають природньо бути і відділити їх сіткою. Серце почало поступово зміщуватися на своє природнє місце”, — розповів Олег Ленів.

Зараз дитину лікують у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Стан хлопчика стабільний. Зі слів медиків, унікальність патології цієї дитини у тому, що у неї була повністю відсутня половина діафрагми, що зустрічається вкрай рідко (до 4-ох разів у рік для нашого регіону) і є найвищим ступенем ризику для життя дитини.

У Львові медики прооперували немовля, яке народилося без половини діафрагми

“Діагноз, зазвичай, ставиться дитині ще внутрішньоутробно під час ультразвукового дослідження, тому батькам дуже важливо знати, куди можна звернутися за допомогою одразу після народження малюка. Найоптимальнішим виходом для збереження життя дитини, є присутність на пологах реанімаційно-хірургічної бригади з багатопрофільної дитячої лікарні, яка б могла одразу реанімувати та транспортувати новонародженого до медзакладу”, — додають у медзакладі.

Коментарі

Олег Довганик