Галерея

У Львові лікують хлопчика, який має важку форму раку та пережив окупацію

Максимкові лише шість, та йому доводиться боротися зі страшною недугою – пухлиною грудної порожнини, яка розповсюдилася по всьому організму дитини. Усе почалося два роки тому, коли хлопчик поскаржився на біль у животі та почав блювати.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Рідні Максима одразу звернулися за допомогою до лікарів у Новій Каховці та Херсоні. Місяці обстежень – і в дитини діагностували нейробластому середостіння. Така пухлина – одна з найпоширеніших і найагресивніших серед тих, які трапляються в дітей, віком до 5 років.

Тривале лікування, кілька курсів хіміотерапії, а далі – окупація. Стара Каховка, де мешкає сім’я, та Херсон, де лікувався хлопчик, окупували ворожі війська. Боротися з хворобою стало ще важче, бо на шляху дитини до одужання стали постійні обстріли, відсутність електроенергії та брак ліків. На той момент Максим отримував суху хіміотерапію, і раптово дитині погіршало.

В умовах окупації забезпечити належне лікування хлопчику було майже неможливо. Тому лікарі вирішили транспортувати Максима до Львова, до лікарні святого Миколая.

У Львові лікують хлопчика, який має важку форму раку та пережив окупацію

У Львові лікують хлопчика, який має важку форму раку та пережив окупацію

«До нашого медичного закладу хлопчика привезли каретою швидкої допомоги місяць тому, коли той був у дуже важкому стані та важив лише 15 кілограмів. Максим був повністю паралізований нижче грудної клітки. Крім того, в нього розвинулася двобічна пневмонія та почалася кровотеча. Метастази поширилися по всьому організму дитини: в голові, кістках. Уразили й кістковий мозок.

Вже за кілька днів наші спеціалісти з відділення анестезіології та інтенсивної терапії й відділення онкології, гематології та імунології стабілізували стан хлопчика. Вони переливали дитині необхідні препарати крові та давали протигрибкові антибіотики, аби вилікувати пневмонію. Максимко отримав 2 курси хіміотерапії, попереду ще 4. А пізніше буде трансплантація кісткового мозку, бо це єдиний шанс хлопчика на життя», – зазначають у лікарні святого Миколая.

Дитина вже набрала вагу, почала відчувати ноги та рухати ними.

До слова, щорічно в Україні онкозахворювання виявляють в однієї тисячі діток. Чарівної пігулки, яка могла б попередити ці хвороби, на жаль, не існує. Саме тому важливо вчасно обстежувати дітей у спеціалістів.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

9 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

10 години тому