Галерея

У Львові лікарняні клоуни відновили роботу після року перерви (ФОТО, ВІДЕО)

Після року перерви через коронавірус лікарняні клоуни почали відвідувати юних пацієнтів. Вчора, 1 серпня, четверо волонтерів навідалися до готелю Львівської вищої духовної семінарії, де перебувають діти із СМА та іншими вадами опорно-рухового апарату. Лікарняні клоуни влаштували для них бульбашкове шоу.

Про враження дітей від зустрічі з волонтерами Суспільному розповіли батьки пацієнтів, пише Четверта студія.

Четверо лікарняних клоунів, які прийшли до пацієнтів, за професією не мають нічого спільного із цирковим мистецтвом. Серед них — програміст, вихователь та два бухгалтери. Проте, щоб розвеселити дітей, вони одягають костюми та вигадують розважальну програму.

У одній із кімнат — 18-річна Софія Суль. Мама дівчинки розповідає, Софія ходила до школи, а після першого класу потрапила в реанімацію. Їй поставили діагноз — міопатія. Це спадкове захворювання м’язів. З того моменту приділяти час розвагам стало складніше.

“Постійно хтось мусить бути біля неї, бо повернуся, вона сама майже нічого не може зробити: ні рукою, чи навіть елементарно десь щось залоскоче, чи носа почухати. Лікарняні клоуни для кожної дитини, навіть попри те, що їй 18 років, то якийсь позитив і гарні враження”, — каже мама дівчини Ірина Суль.

Інші двоє клоунів завітали до родини Радиш. У 13-річної Софії та 11-річного Лук’яна – спінальна м’язова атрофія. Мама дітей Наталія розповідає, діти навчаються в школі за індивідуальною програмою, їздять на прогулянки, втім більшість часу перебувають вдома.

“Софійка та Лук’ян дуже люблять, коли до них хтось приходить, зокрема аніматори, тому вони задоволені і дуже раді. Коли вони почули, що лікарняні клоуни будуть в кімнаті виключно з ними, а не в актовому залі, де більше дітей, то дуже втішилися”, — каже мама Софії та Лук’яна Наталія Радиш.

Програміст та батько Микола Хиль – один із волонтерів. Розповідає, про курси лікарняних клоунів дізнався із соцмереж. Чоловік закінчив спеціальне навчання і вже займається цим 4 роки поспіль.

“Головне — це вміння знайти контакт з дитиною, на цьому робиться акцент. Також важливо не нашкодити дитині, адже діти є хворі, часто прикуті до ліжок, під крапельницями, тому треба бути акуратними, слідкувати за різними деталями. Решта приходить із практикою”, — каже лікарняний клоун Микола Хиль.

Наступного разу волонтери планують відвідати пацієнтів Львівської міської дитячої клінічної лікарні.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

10 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

11 години тому