Галерея

У Львові лікарі без операцій відновили здоров’я чоловіка

Впродовж чотирьох місяців 30-річний Роман займався з фізичними терапевтами лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, розпрацьовував усі групи м’язів, регулярно робив гімнастику та ходив на масажі. Жодних операцій – лише ефективні заняття, і результат терапії приголомшив навіть самого пацієнта.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Роман Дзівінський – з Львівщини. З юнацьких років брав участь у патріотичному русі, тож коли почався Євромайдан, Роман вирушив до Києва і доєднався до активістів «Правого сектору». Якось невідомий чоловік просто на Майдані Незалежності передав учасникам революції коробку з сигарами – цей «гостинець» здетонував. Романові відірвало ліву руку. Після поранення він спершу лікувався в Україні, потім – за кордоном, де і отримав протез. Романові дуже хотілося повернутися додому, аби бути корисним.

«Ми революцію робили для того, щоб люди не виїжджали за кордон, а жили в Україні», – каже він. З 2015-го Роман часто, як волонтер, їздить до бійців на фронт. Возить допомогу, підтримує бойовий дух захисників. Лише за перші півроку повномасштабного вторгнення наїздив за кермом 70 тис км і це, до слова, з протезом. А через те, що часто доводилося носити бронежилет, у чоловіка з’явився біль у спині. З часом терпіти його вже було несила.

До спеціалістів лікарні святого Пантелеймона Роман звернувся, коли вже майже не міг нахилятися. Виявилося, що нестерпні радикулярні болі в хребті викликають протрузії та кили, тобто грижі міжхребцевих дисків. Це одне з найпоширеніших захворювань хребта серед військових та тих, хто часто носить броню. Позбутися цієї проблеми часто можна не вдаючись до хірургічного втручання, а шляхом тривалої фізичної реабілітації.

Впродовж чотирьох місяців Роман займався з фізичними терапевтами та працював з усіма групами м’язів, регулярно робив гімнастику та ходив на масажі. Результат терапії приголомшив навіть самого пацієнта: біль минув і він зміг навіть підтягнутися – вперше за багато років.

«Я сюди прийшов кульгаючи, з відчуттям оніміння та асиметрії тазу. Одна нога здавалася коротшою за іншу. Не міг нахилитися. А йду звідси такий щасливий!

Мій сміх радості, мабуть, чули всі у залі і далеко за ним. Це мегавелике задоволення, яке неможливо передати словами. Це щастя – робити те, що міг робити раніше, і відновити свою форму», – каже Роман.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

22 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

23 години тому