Цьогоріч факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету святкує своє 20-річчя. І хоча у порівнянні з іншими він достатньо молодий, проте сьогодні збирає навколо себе не лише кваліфікованих науковців-педагогів і активну молодь, що прагне розвиватися в ІТ-сфері та сучасній електроніці, а й чимало компаній-партнерів, кількість яких невпинно зростає у нашому місті.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу університету.
Днями свої двері відкрив дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту AIT Research & Learning HUB. Цей проєкт вдалося втілити спільними зусиллями Університету, Львівської обласної військової (державної) адміністрації (ЛОВА) та за сприяння ІТ-компанії ELEKS. Особливістю цього приміщення є обладнання, яке дозволить молодим дослідникам набувати практичний досвід та розвиватися в напрямку технологій штучного інтелекту, долучаючись до проєктів і досліджень сфери.
Зазначимо, що на базі простору також планується проведення традиційних для університету ІТ-подій: «Літньої школи AITSS» (Аrtificial intelligence technology summer school) та «Зимової школи DES» (Data Engineering and Security) – що за роки вже так полюбила молодь з усієї України.
Не менш важливою є ще одна колаборація Львівського університету, та компанії “SiTime”, котра спеціалізується на розробці напівпровідникових цифрових пристроїв часової синхронізації. Результатом такої доброї співпраці є відкриття іншого хабу – навчальної лабораторії “Сенсорної електроніки”.
На базі лабораторії невдовзі запрацює “Гурток з Електроніки”, який дасть змогу зацікавленим студентам у позанавчальний час працювати над виконанням мініпроєктів як індивідуально, так і в командах. Також лабораторія стане в пригоді для майбутніх експериментальних досліджень наших молодих науковців у напрямках «Цифрової обробки сигналів», «Тестування електронних систем», «Електромеханічних систем автоматизації», «Сенсорної електроніки», «Сенсорних систем» тощо, адже її матеріально-технічна база включає таке новітнє цифрове обладнання, як: осцилографи, джерела живлення, генератори сигналів, мультиметри, частотоміри, логічні аналізатори, 3D-принтер та відповідну комп’ютерну техніку.
Варто додати, що молоді вчені факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету, є, без сумніву, не лише гордістю навчального закладу, а й міста Львова. Зокрема йдеться про Маркіяна Кушлика, Ярослава Шпотюка, Богдана Павлика, які є удостоєні таких великих Державних нагород, як «Заслужений працівник освіти України», “Стипендія Кабінету Міністрів України” та “Премія Верховної Ради України” для молодих учених.
Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник, зазначає: “Під час війни ми всі беремо на себе додаткові зобов’язання з розумінням того, що ми повинні не просто говорити про проблеми, які існують, а зробити неможливе, для того, щоб навчально-науковий процес в університеті відповідав найкращим європейським стандартам. Свідченням того, що університет розвивається динамічно, є відкриття таких лабораторій, які водночас дають можливість і займатися наукою, і на основі сучасної науки здійснювати освітній процес. Таким чином наша молодь виявляє неабияке зацікавлення вчитися, адже ніщо так не додає мотивації, як реальна можливість працювати з високоякісним обладнанням та бачити результат своїх старань. І ми повинні робити все, аби цей запал до науки у студентів не згасав”.
Відкриття лабораторій – це ще один крок до великих успіхів університету в науково-технічних відкриттях. Щиро дякуємо компаніям ELEKS та “SiTime” за підтримку української освіти та ІТ-розвитку нашого міста. Саме вона в цей непростий час є важливим аспектом творення нового українського покоління, що готове працювати для нашої перемоги!
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу