Для ремонту гуртожитку Вищого професійного училища № 71 у Кам‘янці-Бузькій цьогоріч у бюджеті Львівщини передбачили 5 мільйонів гривень.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
У цьому навчальному закладі наразі навчається близько 450 дітей, щороку училище випускає понад 100 спеціалістів сільськогосподарського профілю. Готують трактористів, водіїв, бухгалтерів, кухарів та офіціантів. Частина учнів – із сусідніх районів та навіть областей, тому потребують житла на час навчання. Від початку повномасштабного вторгнення у гуртожитку ВПУ №71 кілька місяців проживали також внутрішньо переміщені особи з різних, охоплених війною та тимчасово окупованих територій.
«Училищу у Кам‘янці-Бузькій – понад 130 років. Його гуртожиток – не надто молодший, він побудований на початку минулого століття. У трьохповерховій будівлі – замінені дах та вікна, проте капітального ремонту із деяким переплануванням вона потребує всередині. Зокрема, важливо зробити зручнішими і меншими кімнати, які зараз більше подібні до класів, облаштувати наново санітарні зони, їдальню. Освіта важлива завжди. Навіть під час війни. Бо ворог хоче знищити не тільки наше теперішнє, а й наше майбутнє. Ми маємо про це пам’ятати», – каже заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, який учора побував в училищі з робочим візитом.
5 мільйонів гривень мають стати лише стартом до повного оновлення будівлі. Зі слів директорки ВПУ №71 Галини Антоняк, навчальний заклад поступово оновлюється, також залучаючи кошти з різного рівня бюджетів та від меценатів. Наприклад, нещодавно тут також відремонтували актову залу.
Серед важливих потреб – оновлення технічних засобів для навчання дітей.
І ще однією можливістю та, водночас, викликом для цілої громади є недобудований новий гуртожиток на території навчального закладу. Розпочали його зводити 1991 року. Загальна площа новобудови – 2400 кв м. Але щоб добудувати його, необхідно, за приблизними підрахунками, понад 1,2 мільйони доларів.
«Виходом у нинішніх умовах могло би бути переведення будівлі у житловий фонд та облаштування тут повноцінних квартир для тимчасового проживання ВПО. Наразі на такі потреби потрібно шукати різні можливості, зокрема і міжнародні фонди. І щиро вдячний усім, хто вже це робить», – додає Юрій Холод
Статистика