У Дрогобичі після обвалу другої частини будинку, де два роки тому загинули люди, демонтували аварійну сходову клітку. Сам ж будинок планують розібрати упродовж двох місяців.
Про це Суспільному розповів спеціаліст Дрогобицького відділу з питань надзвичайних ситуацій Адріан Вишницький, пише Четверта студія.
18 липня у Дрогобичі обвалилася частина другого під’їзду у будинку на вулиці Грушевського 101/1, в якому у серпні 2019 року стався обвал. Тоді загинули 8 людей. Новий обвал трапився близько 13:00.
“Ми тут всі сиділи десь до пів першої, давила спека. Та й ми всі пішли по хатах розійтися, а воно десь перша та й впало. Потім приїхали рятувальники, поліція, наш мер”, — розповідає мешканець Дрогобича Володимир Приріз.
Місцеві кажуть, у будинку люблять збиратися безхатьки і підлітки.
“Тут постійно безхатьки живуть. І підлітки ходять тут, собі поробили там свої, як вони кажуть “дачки”, — каже мешканець Дрогобича Орест Кундик.
На момент обвалу під завалами нікого не було. Їх обстежили разом із службовою собакою, розповів заступник начальника спеціального центру швидкого реагування служби ДСНС Ігор Чуваков.
Після цього обвалу від 2-го під’їзду вціліла лише сходова клітка. Її під час засідання міської комісії вирішили демонтувати через небезпеку.
“За допомогою автопідйомника, автовишки ВС 22 МС обв’язали одну зі стін цієї будівлі тросом і за допомогою аварійно-рятувальної машини потягнули. Завдяки правильному рішенню ця будівля вдало впала”, — каже начальник спеціального центру швидкого реагування ДСНс Ігор Чуваков.
У міській раді розповідають, що планують демонтувати увесь будинок повністю, однак думають у який спосіб. Раніше не могли цього зробити через арешт, який на будівлю наклали ще 2 вересня 2019 року. Скасували його 24 червня 2021. Один із варіантів як можна демонтувати будинок — метод контрольованого вибуху.
“Мешканці тих будинків, які розташовані поруч, бояться, що можливо контрольований вибух приведе до виникнення тріщин в тих будинках, тому що цей житловий фонд є дуже старий. Зараз розглядаємо питання в зв’язку з тим, що арешт знятий, шукати підрядну організацію, яка могла би розібрати цей будинок безпроблемно для мешканців тих будинків по сусідству”, — каже спеціаліст Дрогобицького відділу з питань надзвичайних ситуацій Адріан Вишницький.
За його словами, розібрати рештки аварійного будинку планують упродовж двох місяців.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу