Краса крижаних парків у Львові є небезпечною. У будь-який момент заледеніле дерево може обвалитись. І якщо влітку чи навесні під час буревію загрозу можна передбачити, то зараз навіть у тиху і безвітряну погоду може трапитись таке падіння. Тому львів’ян закликають не гуляти в парках і не паркувати автівки під деревами.
“Еспресо.Захід” запитав у очільниці управління екології Львів Олександри Сладкової, чи можна передбачити і підготуватися до нових небезпек.
“І буревії, і крижаний дощ призводять до деревопаду. У всіх країнах так буває і від цих стихійних явищ ніхто не застрахований. Варіант зрізати всі дерева – не підходить, а тому ми маємо розуміти, що дерева іноді падають. Цього року ми провели обрізку дерев, чимало нездорових дерев зрізали. Однак є такий момент, що не завжди до кінця можна зрозуміти, який у дерева корінь”, – пояснює Сладкова.
Додаткових складнощів, каже чиновниця, додають самі мешканці, які виступають проти будь-якої обрізки дерев.
“Зараз ті мешканці, які найбільше писали про зелені зони і великі та начебто здорові дерева, сидять мовчки. А те, що ми бачимо – багато вирваних дерев мають пошкоджене коріння. Вони у нормальному стані погоди ростуть, але коли намерзає багато льоду, це місцями підгниле коріння не витримує”, – каже вона.
За словами Сладкової, зелене дерево і здорове дерево – не завжди тотожні поняття. Тому, коли навесні чи влітку відбувається обрізка, на перший погляд, здорових дерев, вони насправді вже якимось чином мають пошкоджений стовбур чи коріння.
“Ці моменти, які я читаю в коментарях, де пишуть, що ми забираємо дерева на дрова… Мови йти не може, це жодним чином не вигідно для міста. Набагато вигідніше купити дров з лісництва, ніж зрізати дерево в парку, розкряжувати, перевозити й так далі. Це фізично незручно. Просто якщо вже те дерево упало, то його не викидають, а акумулюють цю деревину у дрова”, – розповіла очільниця управління.
Точної кількості повалених дерев у місті не повідомляють, хоча, за останньою інформацією, їх було понад сто. Однак це не остаточна цифра. Їхня кількість може зростати, бо, на відміну від буревію, наслідки крижаного дощу відчуваються ще тривалий час. Тому екологиня припускає, що дерева ще можуть падати, це може ставатися навіть кожної години.
“Зараз скерували запити в усі комунальні підприємства, відповідальні за парки й райони, щоб підбити підсумки. Дерева ще падають і можуть падати кожної години. Мені дуже сумно, бо в парку “Залізна вода” зламався столітній бук, велика його частина відвалилась, а також столітні бузки на проспекті Свободи. За це дуже прикро, але загалом ставлюсь до цього як до стихії, природного явища”.
Олександра Сладкова радить у ці дні утримуватися від прогулянок до парків, а також подбати про те, аби автівки не стояли під деревами.
“Навіть під час легенького вітерцю чути, як тріскає крига на них і гілки ламаються. Відпасти можуть у будь-яку секунду. Скрізь може бути тихо, а дерево падає”, – додала вона
Небезпека падіння дерев зберігатиметься до того часу, поки є крижане налипання на їхніх гілках.
Вітаємо усіх наших спортсменів та спортсменок і бажаємо нових звершень