Кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка презентував один з основних пунктів своєї виборчої програми – вирішення проблеми недостатньої кількості місць у дитячих садочках Львова.
На прес-конференції також виступила кандидат від «Європейської солідарності» до Львівської районної ради від Шевченківського району Львова, директор закладу дошкільної освіти N96 Світлана Ущапівська.
За підрахунками представників «Європейської Солідарності», реальний дефіцит місць в дитсадках становить декілька тисяч, а не 800 місць, як подає міська влада.
Олег Синютка наголосив, що львів’яни в соціологічних опитуваннях визначають проблему відсутності місць в дитсадках, як одну з важливіших для Львова. Він назвав декілька основних причин такого стану речей:
«Головна причина, це масштабне житлове будівництво, яке ведеться в місті в супереч генеральному плану Львова, а отже практично без жодної супровідної соціальної інфраструктури –садочків та шкіл.
Другою причиною є передача приміщень садочків під інші цілі, що відбулося в 90-х роках. На сьогодні лише роботу деяких з них вдалось відновити. Зокрема міська влада звітує, що з 2015 року було відновлено роботу 16 дитячих садочків, по 11 садках ведеться робота, відкрито 125 груп.
Враховуючи масштаби проблеми – це дуже мало. А більше нічого в цьому напрямку у Львові не робилось – нових садочків місто не будувало»– підсумував кандидат на посаду Голови Львівської ОТГ Олег Синютка.
Він повідомив, що в травні цього року міська влада,звітуючи в ОДА зазначила, що дефіцит місць в дитячих садочках становить 700-800 місць. А зараз, за твердженням міської влади, в садочках нібито є зайві місця. Цей факт пов’язують з епідемією коронавірусу. Але це не означає, що проблема вирішена, вона лише відкладена в часі. І як тільки ситуація з пандемією коронавірусу буде взята під контроль, проблема місць в дитсадках знову постане дуже гостро.
«Наші експерти провели дослідження за відкритими джерелами – шляхом аналізу електронної черги для зарахування в дитячі садки. Було проаналізовано кожен дошкільний заклад, наявний в системі електронної черги і встановлено, що на сьогодні реальний дефіцит місць становить понад 4 300.
Навіть, якщо взяти до уваги, що певна частина дітей, які в базі числяться, як не зараховані, але реально якимось чином в дитсадки потрапили, то цифра все одно буде суттєво більшою, ніж та, яку подає міська влада», – запевнив Синютка.
За його даними, найгірша ситуація в Шевченківському районі міста, там 1113 дітей в черзі на обліку в електронній базі, та в Сихівському районі, де в черзі 1013 дітей.
Також значний дефіцит в Залізничному та у Франківському районах, 892 та 778 дітей у черзі. В Личаківському та Галицькому районах міста ситуація краща.
Синютка стверджує, що вирішить проблему дефіциту дитсадків у Львові та зробить доступною якісну дошкільну освіту: безпечне виховання в садочках, дозвілля та розвиток малят зі збереженням робочого графіку родин.
Він озвучив три основні пункти своєї програми:
Перше. Кожного року місто повинно будувати один дитячий садочок та одну школу. І після їх завершення розпочинати будівництво нового садочка й нової школи. І так впродовж усіх років його каденції на посаді міського голови Львова.
Друге. Міська влада не даватиме жодних дозволів на житлове будівництво, якщо забудовник не подасть в плані будівництво в мікрорайоні садочку і за потреби іншого навчального закладу.
Третє. Буде проведено аудит всіх мікрорайонів з новим будівництвом, щоб визначити можливості залучення інвесторів для подальшої реалізації програми кандидата.
«Я впевнений, що програму розбудови садочків і шкіл модна реалізувати. Потрібна лише політична воля і наполегливість в реалізації зазначених цілей» – запевнив Олег Синютка.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу