Галерея

Садовий показав, як виглядатиме його улюблене СІЗО (ФОТО, ВІДЕО)

Місто оголосило архітектурні конкурси щодо приміщень СІЗО на вул. Збиральній та вул. Городоцькій. На проєкт будівництва нового слідчого ізолятора вже стали відомі результати архітектурного конкурсу. Як зазначив мер міста Андрій Садовий, саме будівництво може тривати до двох років.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Насправді, імпульс пішов після нашої серйозної розмови з міністром юстицію Денисом Малюською. Ми оголосили два конкурси: перший на вул. Збиральну, де ми вже побачили дизайн, за результатами архітектурного конкурсу, як буде виглядати нове СІЗО на 1000 місць, другий конкурс, який зараз триває – на концепт ідеї, як перебудувати СІЗО на вулиці Городоцькій. Якщо цей проект буде акцептовано, розпочнуть робочі креслення по вул. Збиральній, то на наступний рік можна вийти з робочою документацією та оголошувати тендер на будівництво. За два роки це можна збудувати. Тоді можна буде вивільняти СІЗО, що на вул. Городоцькій, та давати йому нове життя. Мені приємно, що ми знайшли порозуміння і дали майбутнє території на пр. св. Івана Павла ІІ, це 48-ма колонія. Я минулого тижня був у 30-тці, там оглядав, як ситуація. У СІЗО потрапляють люди, які не є осуджені, часто є випадки, коли їх випускають. Тому умови мають бути людськими. Ще великий плюс, що на вул. Збиральній поряд є промзона «Сигнівка», – додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, переможцями відкритого Всеукраїнського архітектурного конкурсу на найкращу проєктну пропозицію щодо образного вирішення комплексу будинків, будівель та споруд державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» на 1000 місць на вул. Збиральній стали львівські архітектори.

«Маємо результати архітектурного конкурсу на проєкт будівництва слідчого ізолятора у Львові. Перемогли львівські архітектори Sulyk Architects.

Майбутній комплекс буде розташований на вул. Збиральній. Його будуватиме Міністерство юстиції. Окремо хочу подякувати Денисові Малюсці за оперативну і продуктивну співпрацю.

Громаді Львова важливо, щоб ця будівля виконувала не лише свої прямі функції, але й доповнювала архітектуру міста.

Зрештою, будемо відвертими. В Україні буває так, що людина проводить місяці, можливо роки, у слідчому ізоляторі, а потім з’ясовується, що вона не винна. Умови перебування в таких місцях не мають нічого спільного з презумпцією невинуватості. Про це теж не можна мовчати. Ми хочемо донести, що кожен, чию вину не доведено в суді, має право на людські умови. Ніхто не говорить про VIP-санаторій, але мінімальний комфорт все ж має бути навіть у таких установах.

Садовий показав, як виглядатиме його улюблене СІЗО

Садовий показав, як виглядатиме його улюблене СІЗО

Садовий показав, як виглядатиме його улюблене СІЗО

Садовий показав, як виглядатиме його улюблене СІЗО

Це цікавий досвід. В Україні подібних проєктів ще не реалізовували. А чи може СІЗО бути пам’яткою сучасної архітектури?», – зазначив мер Львова на власній сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 7 травня цього року Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проєктну пропозицію щодо образного вирішення комплексу будинків, будівель та споруд державної установи «Львівська установа виконання покарань №19» на 1000 місць на вул. Збиральній.

Як зазначили в управлінні архітектури та урбаністики, завданням для архітекторів було розробити проєктну пропозицію образного вирішення будівель комплексу слідчого ізолятору, що відповідатиме сучасним тенденціям і вимогам архітектури пенітенціарних закладів та задаватиме нові європейські стандарти для закладів відбування покарань в Україні. Також передбачалося, що засобами архітектурних рішень архітекторам вдасться запроєктувати середовище, що забезпечуватиме гідні умови перебування громадян, які відбувають покарання, та сприятиме реабілітації ув’язнених, з метою недопущення повторного вчинення злочинів.

До складу журі конкурсу увійшли:

Антон Коломєйцев — начальник управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, головний архітектор міста, м. Львів;

Ігор Данчак — архітектор, член спілки архітекторів України, член ІКОМОС, делегований представник від ЛОО НСАУ, м. Львів;

Олексій Загородній — начальник відділу інжинірингової діяльності державної установи “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України», м. Київ;

Юрій Столяров — головний архітектор проєктів ДПІ «Містопроект», м. Львів;

Оксана Юрчишин — доцент кафедри архітектурного проєктування Національного університету «Львівська політехніка», м. Львів;

Андрій Асанов — архітектор, член спілки архітекторів України, керівник студії архітектури та дизайну «ANDRIY ASANOV», м. Львів;

Віталій Козлов — архітектор, делегований представник від НСАУ, м. Львів.

Загалом на конкурс було зареєстровано 11 авторських колективів з різних міст України, зокрема зі Львова, Києва, Чернівців, Кривого Рогу та Ірпеня та подано 3 конкурсні проєкти.

Переможцем конкурсу обрано проєкт під шифром 201555, архітектурного бюро Sulyk Architects: Марія Шепецька, Даніела Яворська, Ірина Банар, Катерина Калетинець та Тарас Сулик. Проєкт-переможець отримує грошову винагороду у розмірі 120 000 грн.

«Перш за все, дякуємо журі. Нам надзвичайно приємно, що наш проєкт обрали фіналістом конкурсу. Маю зазначити, що проєктування такого закладу має безліч технічних особливостей та специфічних вимог, що диктують планування комплексу і території. А це суттєво ускладнює роботу над пошуком вдалого об’ємного вирішення. Для нас важливим було не лише розробити фасади будівель, але додати простору на території установи нової якості та візуальної легкості.

Таким чином викристалізувалася ідея «арт-терапії», в основі якої є формування дворів комплексу, як простору для влаштування невеликих скульптурних та мистецьких форм. Навіть окремі функціональні елементи комплексу виконано у вигляді чистих кубів з різного типу облицюванням, що сприймаються більше як скульптурний об’єкт. Мета такої концепції полягає в тому, щоб підсвідомо змістити увагу та енергію засуджених з антисоціального в мистецьке русло. Тим самим дати можливість людям переосмислити себе та відкрити в собі щось нове, щось хороше», — прокоментував автор проєкту Тарас Сулик.

Також третє місце, із преміями у розмірі 60 000 грн., посіли два проєкти:

  • проєкт під шифром 101010 авторського колективу: Сергій Басистий та Михайло Ягольник, м. Львів.
  • проєкт під шифром 220803 авторського колективу: Оксана Шумелда, Софія Рудецька, Юлія Лабай, Ірина Цілінська, Катерина Олійник, Наталія Николишин — «Студія дизайну та архітектури O.M. Shumelda» м. Львів.

Управління архітектури та урбаністики висловлює подяку учасникам конкурсу за пророблену роботу та вклад у розвиток архітектури, членам журі конкурсу та Львівській обласній організації спілки архітекторів України.

Зазначимо, що раніше Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що кошти на таке будівництво будуть скеровуватись із продажів старих в`язниць у західному регіоні. Зокрема, частина коштів також буде скерована і з останнього аукціону щодо продажу колишньої недіючої львівської виправної колонії № 48, що на вул. Хуторівці. Загалом же новий слідчий ізолятор планують збудувати на околиці Львова так, аби він відповідав усім європейським стандартам.

Додамо, що Львівська міська рада виділила ділянку площею понад 8 га на вул. Збиральній під нове СІЗО ще у 2016 році за умови, що діючий ізолятор на вул. Городоцький припинить свою роботу.

Коментарі

Олег Довганик