Конкурси на посаду директорів шкіл, мережа закладів та профільна школа – ці теми стали сьогодні ключовими під час зустрічі Ради директорів, що відбулась традиційно у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Участь у першому цього року засіданні взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький, пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОДА.
В межах зустрічі директори ознайомили голову ОДА зі своїми ідеями щодо внесення змін в Типове положення про конкурс на заміщення вакантних посад керівників ЗЗСО, розповіли про процес формування профільних ліцеїв та мали змогу подискутувати із очільником області щодо різних тем освітньої галузі.
«Рада директорів справді може впливати на якісний розвиток освіти області. Дякую вам, що творите таку фахову спільноту. Саме ви – практики – тримаєте на контролі всі болючі точки галузі. З вашої ініціативи ми мусимо напрацювати певне бачення змін та розвитку, які сформуємо у пропозиції, аби запропонувати їх на розгляд міністерств, народних обранців та інших відповідальних осіб. Можливо, десь треба вносити зміни в законодавство, десь пропонувати інші джерела фінансування. Будемо спільно працювати над цим. Це стосується і формування мережі профільних ліцеїв, і навчання педагогів, і змін в підходах до конкурсу на посаду директора», – наголосив очільник області Максим Козицький.
Голова ОДА також звернув увагу директорів на важливість врахування під час формування мережі особливостей кожного району та громади, які різняться за своїми фінансовими можливостями, територією та ресурсами.
Розглядаючи питання щодо змін в проведення конкурсів на посаду директора школи, учасники зустрічі у групах попрацювали над створенням Типового положення.
«Конкурсна комісія мала би на паритетних засадах складатись із місцевих представників та представників регіону, серед яких можуть бути фахівці департаменту чи організацій. Було би добре, якби всі члени конкурсної комісії були дотичні до освітньої галузі. Зараз ми бачимо повну відсутність представників колективу та батьківської спільноти, хоча від них дуже багато залежить. Якщо зараз не змінити підходів до обрання керівників шкіл, за кілька років можуть відбутись незворотні зміни», – зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Під час сьогоднішньої зустрічі, директори мали змогу обмінятись думками у різних питаннях, серед яких підвищення прозорості у конкурсах, запровадження ЗНО після 9-го класу, шляхи зарахування дітей до профільних ліцеїв, залучення фахових кадрів до викладання у майбутніх ліцеях та мотивацію випускників повертатись у свої громади після закінчення навчання.
Директорів під час зустрічі також ознайомили із змінами у нормативно-правовій базі щодо інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти. Йшлося, зокрема, про доплату керівникам за наявність інклюзивних класів, співпрацю з Інклюзивно-ресурсними центрами, положення про команду супроводу тощо.