Освітня програма, запроваджена ООН Жінки та Impact Force за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, допоможе українським жінкам-переселенкам в Польщі та внутрішньо переміщеним особам в Україні знайти нові можливості для професійного розвитку у важкі часи. Головною метою програми є надання ключових інструментів, які забезпечать цифрову грамотність, економічну самодостатність та фінансову безпеку українських жінок та їх родин. Завдяки набутим знанням та навичкам у підприємництві та цифрових технологіях жінки зможуть розпочати власні бізнеси, знайти роботу або розширити свої професійні можливості.
Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.
До програми, яка розрахована на півроку, будуть залучені знані експерти з України та Європи, які проводитимуть освітні лекції, надаватимуть менторську підтримку та консультації. В програмі братимуть участь 80 відібраних кандидаток. Основна частина навчання складатиметься з 10 модулів і проходитиме онлайн; серед них основи діджітал маркетингу та брендингу, просування бізнесу завдяки цифровим інструментам, продажі, маркетинг у соціальних мережах тощо. Також в рамках програми, жінки дізнаються як розробити бізнес-стратегії та інтегрувати стійку модель соціально відповідального бізнесу. Учасниці матимуть супровід менторів та можливість прослухати кейси від найвидатніших українських бізнес-лідерів.
Навчальний контент програми буде доданий на онлайн портал Дія.Бізнес для вільного доступу максимально широкії аудиторії, демократизуючи доступ українців до знань та цифрових технологій.
Cабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні: Інновації та цифрові технології знаходяться в авангарді сталого відновлення. Інтегруючи цифрову грамотність і розвиток навичок у цю програму, ми розширюємо можливості українських жінок стати агентками змін у своїх громадах. Маючи можливість застосовувати цифрові технології, вони можуть посилити свій голос, отримати доступ до нових ринків і стимулювати інклюзивне економічне зростання. Ця програма є доказом нашого прагнення до того, щоб жодна жінка не залишилася осторонь у процесі цифрової трансформації України.
«Наша програма є важливим кроком для підтримки українських жінок-переселенок, які постраждали від війни і були змушені поїхати, рятуючи дітей у пошуках безпеки. Вона допоможе їм не тільки відновити своє життя і забезпечити фінансову стабільність, але й побачити нові перспективи для розвитку та успішної інтеграції, перетворюючи виклики на можливості», – зазначила співзасновниця Impact Force Ніна Левчук.
«Повномасштабне вторгнення вплинуло на демографічні показники в Україні — мільйони українців були змушені покинути свої домівки. Більшість із них — жінки та діти. Українки продовжують створювати бізнеси та займати лідерські позиції. З початку 2023 року кожен другий бізнес в Україні відкривають жінки, як свідчить аналіз сервісу Опендатабот. Міністерство цифрової трансформації підтримує проєкти, які дозволяють жінкам опановувати цифрові навички та знаходити можливості для розвитку підприємництва. Нова програма від ООН та Impact Force — це ще один спосіб допомогти майбутнім і вже активним підприємцям навчатися та покращувати показники свого бізнесу для зміцнення економіки держави», – відзначає Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань Євроінтеграції.
Жінки відіграватимуть надважливу роль у майбутньому відновленні України, впроваджуючи інновації та забезпечуюючи економічне зростання відповідно до глобальних цілей сталого розвитку ООН. Їхній внесок буде ще більш значущим, якщо їм надаватимуться належні інструменти для розвитку власних підприємств та розбудови імпакт-економіки. Освітні проєкти та програми в цьому контексті є ключовим фактором успіху.
Impact Force – українська громадська організація, заснована у 2021 році й очолювана жінками, яка фокусується на формуванні змін у суспільній поведінці та створенні тривалого соціального впливу.Impact Force об’єднує світових та національних лідерів, інноваторів та експертів в комплексну імпакт-систему для подолання найскладніших викликів світу, відкриваючи нові можливості для українських творців змін.