У селі Буянів, що на Львівщині, закрили школу, де навчалися 30 дітей. Таке рішення ухвалили на сесії Журавненської громади у зв’язку з браком грошей на утримання закладу. Мешканці села вимагають, аби школа відновила роботу.
Про це Суспільному розповіли батьки учнів та представники місцевої влади, пише Четверта студія.
У школі в селі Буянів навчалася донька Іванни Бербеци — 6-річна Анна. Жінка каже, що закриття школи створює чимало незручностей як для батьків, так і для дітей. Найближча школа від села розташована за 4 кілометри в селі Монастирець.
“Школа була близько біля дому, там було добре, тепло. І зараз така ситуація, що в мене маленька дитина і мені зараз возити її в Монастирець чи до іншої школи буде проблемно. Вони ніби дали шкільний автобус, але, як чуємо від інших батьків, його забрали з іншого села, тож невдовзі його можуть віддати”, — каже мама школярки.
В Буянівській школі також навчалися двоє дітей Марії Юрович. Із сусіднього села жінка не може їх забирати, бо в той час на роботі.
“Раніше дорога до школи займала 5 хвилин. Я не переживала. Діти спокійно могли прийти додому. Та нас ніхто чути не хоче. Залякують людей опікунською радою. Говорять, що можуть позбавити батьківських прав. Але ми не будемо здаватися, ми не хочемо здаватися”, — каже Марія Юрович.
В Буянівській школі навчалися 30 дітей із трьох сіл. Вчора, 1 вересня, вони біля дверей закритої школи провели лінійку.
“Я хочу, аби мої діти ходили до нашої школи. Зараз віддавати до Монастирця їх я не бачу смислу. Я буду хвилюватись, буду думати, що там діти. Там траса, а наші діти не звикли до такого руху. Я думаю, що їм буде краще в нашій школі”, — каже жителька села Буянів Христина Николишин.
Село Буянів належить до Журавненської громади. Там вирішили, що працювати школам, в яких навчається мало учнів — недоцільно, тому такі закрили. Для школярів організували автобус, який привозить на уроки, а згодом — по домівках.
“Всі діти сіли за парти. Більша частина перейшла на навчання у Монастирець. З першого вересня курсував шкільний автобус. Також ми очікуємо на ще один, додатковий”, — каже керівник відділу освіти Журавненської громади Роман Артемчук.
Рішення про закриття школи ухвалили на сесії селищної ради у червні. Місцевий депутат, який є членом депутатської бюджетної комісії каже, що гроші на утримання Буянівської школи в бюджеті є.
“Таких фінансових проблем для того, щоб не утримувати школу, я не бачу. До того ж я проводив розрахунки. З економічної точки зору закриття школи обійдеться для ОТГ дорожче, ніж її утримання. Бо потрібно буде мінімум 2 шкільні автобуси закупити, а відповідно ще й паливно-мастильні матеріали, страхування”, — каже член бюджетної комісії Журавненської громади Микола Лаврись.
Натомість у Журавненській селищній раді пояснюють, що грошей на виплату зарплат не вистачало. Окрім школи у Буяневі на території громади закрили ще 2 малокомплектні школи й одну понизили в ступені.
“Така малокомплектність призводила до того, що освітньої субвенції, яка виділяється на зарплату вчителям, не вистачало. А вона вираховується по формулі, ключовою складовою якої є середня наповнюваність класів. Навіть якщо би ми понизили виплату за престижність і не заклали премію – ще 3 мільйона на зарплати бракувало”, — каже керівник відділу освіту Журавненської громади Роман Артемчук.
За словами Романа Артемчука, школу у селі Буянів не планують відкривати.
Статистика