У Львові розповіли, які політичні сили беруть участь у місцевих виборах і які порушення виявили наглядачі при реєстрації кандидатів.
31 політична партія бере участь у місцевих виборах на Львівщині. До обласної, усіх 7 районних та 36 міських рад своїх кандидатів висунули: “Європейська Солідарність”, “Слуга народу”,“Голос”, Народний Рух України та ВО “Свобода”. 7 політичних партій висунули своїх кандидатів лише до однієї міської ради: “Українська стратегія Гройсмана” (Бродівська міська рада),“Європейська партія України (Золочівська міська рада), “Воля” (Стрийська міська рада),“Країна” (Радехівська міська рада), “Разом сила” (Новороздільська міська рада), “Патріоти України” (Дрогобицька міська рада), “Республіканська платформа” (Кам’янка-Бузька міська рада), пише Dailylviv.
Про це розповів Тарас Радь, координатор спостереження ГМ “ОПОРА «За виборами у Львівській області під час пресконференції Проміжні результати спостереження громадянської мережі “ОПОРА” за перебігом кампанії місцевих виборів на Львівщині» у Львівському пресклубі.
“Під час реєстрації не обійшлося без порушень і судових позовів, оскільки кандидати не завжди надавали повний пакет документів та припускалися інших процедурних порушень,- сказав він. Загалом, в останній півтора місяці,напередодні виборів, порушення виборчого процесу фіксуються все частіше. А агітаційна кампанія стала набагато інтенсивнішою і дорожчою”.
Тарас Радь назвав кілька прикладів того, як на Львівщині порушують законодавство під час реєстрації.
Зокрема, після терміну внесення змін, а також після оприлюднення списків кандидатів на сайті ЦВК, Громадянська мережа “ОПОРА” виявила, що кандидат Микола Пищик від політичної партії “Слуга народу” балотується одразу до трьох рад на Львівщині, а в єдиному виборчому списку кандидатів до Трускавецької міської ради – від Конгресу українських націоналістів.
Представники від “Європейської Солідарності” і Народного Руху України балотуються до Перемишлянської міської і Меденицької селищної рад не в тих округах, в яких хотіли, оскільки політичні сили переплутали виборчі округи під час подання документів. Троє представників від партії “Наш край” кандидують до Жовківської міської ради, хоча… наміру стати депутатами не мали.
Своєрідний протест стався у селі Нижня Яблунька. Тут на ДВК №461508 у селі Нижня Яблунька вчасно не провела своє перше засідання. Дехто з членів ДВК відмовився працювати на виборах, бо не давали згоди на роботу в комісії. Ймовірно, ще однією з причин може бути рішення Львівського окружного адміністративного суду, який визнав протиправним дії Львівської обласної державної адміністрації щодо відмови декільком населеним пунктам в об’єднанні у територіальну громаду з центром у селі Нижня Яблунька.
А в Східниці виявили маніпуляції із реєстрацією «мертвих душ», які мали взяти участь в голосуванні.
“У селищі Східниця Громадянська мережа ОПОРА виявила, що щонайменше за 4-ма адресами виборчу адресу змінили 62 осіб. Адрес із масовою реєстрацією може бути більше, оскільки за інформацією Державного реєстру виборців, виборчу адресу у Східницькій селищній територіальній громаді змінили 185 осіб”, – розповів Тарас Радь.
Згідно з аналізом ОПОРИ, у більшості випадків це були чоловіки і жінки з однаковими прізвищами, які не мають жодного стосунку до цих помешкань. Прізвище, ім’я, по батькові, дата народження цих осіб повністю збігається з даними виборців, які раніше були прописані у Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Харківській,Закарпатській, Київській областях. Також чимало є мешканців із села Нижня Яблунька.
“Цей випадок може мати ознаки маніпуляції виборців з виборчими адресами і свідчити про спробу використання технології впливу на результати голосування 25 жовтня у Східницькій селищній територіальній громаді. Після публікації на сайті Громадянської ОПОРИ поліціянти відкрили кримінальне провадження за фактом масової зміни виборцями їхньої виборчої адреси”, – наголосив Тарас Радь.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу