Сучасне відділення екстреної медичної допомоги сьогодні відкрили у комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи».
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
За словами генерального директора медичного закладу Максима Прикупенка, госпіталь поступово трансформують у багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування, яка буде надавати допомогу 24/7 усім пацієнтам. У новому відділенні екстреної медичної допомоги встановлено обладнання для комп’ютерної томографії, МРТ, УЗД, операційну, лабораторію, палати добового перебування, ізолятор для інфекційних хворих. Тут новоприбулим пацієнтам проводитимуть повний спектр діагностики.
Під час відкриття відділення голова Львівської обласної ради Ірина Гримак привітала медпрацівників та наголосила, що обласний госпіталь стане якісною ургентною лікарнею в якій обслуговуватимуть не лише військовослужбовців, а усіх пацієнтів. Це буде величезна багатопрофільна лікарня у якій надаватимуть усі види медичних послуг.
«Сьогодні у військовому госпіталі ім. Юрія Липи ми говоримо про повноцінний медичний супровід пацієнта з моменту приїзду в лікарню до одужання та виписки. Це відділення – добрий старт і зразок нового покоління медицини, нових технології, які уже впроваджені на Львівщині. Рівень підготовки лікарів також дуже високий. Тепер колектив отримав якісні умови праці. Львівщина стає медичним хабом, адже комунальні медичні заклади, продемонстрували динаміку та стрімкий розвиток навіть в умовах воєнного стану», – акцентувала Ірина Гримак.
Впродовж 2022 року у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи пролікували 16 тис. пацієнтів, прооперували 4,5 тис. осіб. Майже 6 тисяч пацієнтів, травмованих внаслідок військових дій, проходили лікування та реабілітацію у відділеннях лікарні.
«Ще до початку повномасштабного вторгнення ми відкрили нейрохірургічну та гінекологічну служби, вони запрацювали у минулому році. Практикуємо методи лапароскопічної хірургії впроваджуємо малоінвазивні методи лікування. Плануємо відкрити відділення інтеграційної медицини. Наші хірурги оперують пацієнтів спільно з колегами з Франції, Німеччини, Польщі», – розповів Максим Прикупенко.
За кошти з обласного бюджету, а це близько 70 млн грн, у госпіталі відремонтували приймальне відділення, облаштували укриття, оновили кисневі станції, закупили новітнє обладнання, зокрема для реабілітації пацієнтів, облаштували спортивний майданчик з тренажерами.
«Внаслідок візитів до медичного закладу міжнародних делегацій, благодійників, ми отримали гуманітарну допомогу на 40 млн грн. та працюємо над створенням Superhumans центру. Пацієнти, які поступають до нас з травмами та ампутованими кінцівками отримуватимуть тут повноцінну допомогу – від лікування до протезування та психологічної і після протезної реабілітації. Функціонуватиме басейн, центр для фізичної та психологічної реабілітації, а також протезне виробництво», – зазначив Максим Прикупенко.