Галерея

На Львівщині у 2021 році реставруватимуть чотири пам’ятки (ФОТО, ВІДЕО)

На Львівщині цього року розпочнуть відновлювати 4 пам’ятки державного значення — це Театр імені Марії Заньковецької, Жовківський, Олеський та Підгорецький замки. Із державного бюджету на їхню реставрацію виділили понад 130 мільйонів гривень.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

У театрі імені Марії Заньковецької у межах програми “Велика реставрація” відремонтують камерну сцену. На це виділили 4 мільйони гривень.

“Спочатку ми почнемо реставрувати оцей фасад, який тут є разом із балконами. Вони в аварійному стані, не дай Боже, щоб там щось сталося. Тут все в порядку. Вікна. І подивимося можливо ще щось. А на наступний рік – ми будемо приступати до пивниці, перший поверх, другий поверх”, — розповідає директор Театру імені Марії Заеньковецької Андрій Мацяк.

На Львівщині у 2021 році реставруватимуть чотири пам'ятки
На Львівщині у 2021 році реставруватимуть чотири пам'ятки

Крім реставрації камерної сцени, на будівлі театру потрібно замінити дах.

Увійшли в цьогорічний перелік “Великої реставрації” ще три замки: Жовківський, Підгорецький та Олеський. Ці три об’єкти належать Львівській галереї мистецтв імені Бориса Возницького. На їхню реставрацію із бюджету виділили майже 129 мільйонів гривень.

“Коли ми говоримо про цю реставрацію – це початковий етап. Це означає, що фактично в більшості випадків на наших об’єктах відбуватиметься підготовка складної проєктно-кошторисної документації, затвердження її у відповідних установах. Це означає дослідження: історичні, архітектурні, навіть археологічні, якщо це буде потрібно”, — розповів речник Львівської галереї мистецтв Василь Мицько.

Василь Мицько додає, що сума реставрації одного комплексу, до прикладу Підгорецького замку, становить 40 мільйонів євро.

Голова обласної організації охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк каже, за виділені гроші мали б фінансувати виконання робіт.

“На моє глибоке переконання мала би бути профінансована не тільки проєктна документація, а все-таки виконання робіт. Якщо не реставраційних, то протиаварійних, невідкладних”, — пояснює Андрій Салюк.

До програми “Велика реставрація” відібрали 12 пам’яток з Львівщини. Загалом на конкурс подавали 30 об’єктів.

“Всі об’єкти, які область підтримала і підтримує в тому проєкті є зараз в опрацюванні. Ми працюємо із громадами, фахівцями-реставраторами, ми пишемо програми. Частково ті об’єкти фінансують вже із обласного бюджету і ми маємо надію, що той позитивний досвід такої співпраці при формуванні програми “Велика реставрація” дасть імпульс в подальшому в реставрації всіх тих об’єктів”, — каже начальник обласного управління охорони об’єктів культурної спадщини Василь Петрик.

На думку голови Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрія Салюка, починати проєкт мали із відновлення галузі реставрації.

Коментарі

Олег Довганик