Галерея

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут (ФОТО, ВІДЕО)

На Львівщині у серпні планують презентувати новий туристичний маршрут під назвою “Королівський шлях”. Він сполучатиме Львів та село Лаврів на Самбірщині, що неподалік кордону із Польщею. Там за деякими даними істориків похований син Данила Галицького Лев.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Маршрут буде одноденним. Загалом на туристичному шляху розташовані понад десяток пам’яток. Це палаци, маєтки, церкви та костели. Так в області хочуть популяризувати пам’ятки архітектури XVI-XIX століть.

Перша зупинка майбутнього Королівського туристичного шляху в селі Оброшине, що неподалік від Львова. Там розташований Палац архієпископів, його датують початком XVIІІ-го століття. Зараз він зачинений. Його можна оглянути зовні. А ще можна побачити дендрологічний парк навколо.

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут

І далі трасою у напрямку до Самбора. У Комарно, на майбутньому туристичному маршруті, покажуть місцевий костел Різдва Богородиці. Він, за словами місцевого мешканця Романа Варфоломієва, мав оборонне призначення, про що свідчать ключеподібні бійниці вздовж цілого храму. Товщина стін храму сягала понад 2 метрів.

Костелу понад 350 років і він є пам’яткою архітектури національного значення.

“Комарнівський храм є одним із найпрекрасніших зразків архітектури Львівщини. Це період переходу від пізнього Ренесансу до раннього Бароко. Найцікавіше, це величина споруди, вона побудована із білого каменю, який сюди привозили возами із-під Миколаєва. Ну і сама архітектура”, — розповідає Роман Варфоломієв.

Поряд із Комарно можна буде побачити і один із найменш відомих на Львівщині палаців. Це палац Балів у селі Тулиголове. Йому понад 100 років, але будівля не має статусу пам’ятки. Для туристів він не був доступним. І з середини минулого століття це був закритий медзаклад для хворих на туберкульоз.

Зараз палац передали у підпорядкування одному із музеїв. Сама пам’ятка, комплекс допоміжних будівель навколо та парк потребують відновлення.

“У 2017-му цей заклад опустів, тобто лікарня була закритою, бачимо з вами, що ні охорони тут не маємо, сама будівля занепадає. Але, насправді, вона є надзвичайно унікальною, красивою. Що залишилося від того часу, це самі сходи, дуже унікальні, саме – дубові. На рівні другого поверху ми можемо побачити герб родини Балів”, — розповідає місцева мешканка Марія Гліва.

У палаці хочуть сформувати музейну експозицію, каже голова обласної комісії з питань збереження спадщини та розвитку туризму Іван Щурко.

“Включення палацу Балів у цей маршрут, це є шанс, що він отримає ефективного господаря. Мова йде про передачу цього комплексу на баланс Винниківського краєзнавчого музею”, — каже Іван Щурко.

Остаточно сформувати маршрут мають до кінця серпня. Тоді ж проведуть інформаційну кампанію, ознайомчі тури для туроператорів і лише опісля – для туристів.

Коментарі

Олег Довганик

Recent Posts

Юрій Холод привітав мешканців Львівщини з Великоднем

На Львівщині святять паски

11 години тому

На Закарпатті роми стали проти мобілізації

Стрілянина біля ТЦК

16 години тому

У Львові 65% пасажирів користуються ЛеоКарт

65% пасажирів міського громадського транспорту оплачують/реєструють свої поїздки картками ЛеоКарт – загальними, студентськими, учнівськими та…

20 години тому

Львів та Фрайбург розширюють співпрацю

обговорили нові проєкти

1 день тому

Синоптики застерігають про надзвичайну пожежну небезпеку на 4 – 6 травня

у Львівській громаді зафіксували уже 50 пожеж в екосистемах, з них 18 – великі, площа горіння яких…

1 день тому