Фалеристична виставка «Пам’ять, закарбована в металі» відкрилася в одному із виставкових залів Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах. В експозиції представлені пам’ятні значки із фондів заповідника «Нагуєвичі».
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.
Значки на виставці поділені тематично – «Відомі постаті України», «Франкіана», «Курорти України», «Символи України», «Зарубіжні міста», «Міста України», «Місто Львів», «Музеї України» та «Музеї Львова». Частина колекції – це значки, які заповіднику передали колекціонери.
«Металеві значки можуть багато розповісти про історію, про місто, про визначні події. Саме тому наша виставка називається «Пам’ять, закарбована в металі», – розповіла авторка експозиції, старша наукова співробітниця музею Тетяна Лазорак.
Фалеристика – це дослідження та колекціонування значків, медалей, відзнак та інших атрибутів, пов’язаних з нагородами та символікою. Захоплення об’єднує колекціонерів з різних куточків світу, які цікавляться історією, військовою справою, культурою та мистецтвом.
Назва походить від грецького слова «φάλαρα» – це бляха з металу, що поєднує в собі функцію прикраси та нагороди. У Давньому Римі легіонера, який відзначився у воєнних походах, нагороджували металевими бляхами – фаларами з зображеннями давньоримських богів.
У наш час фалеристика є новою, допоміжною, дисципліною історії, яка займається вивченням орденів, медалей, знаків та значків. Існує три основних розділи фалеристики: військові нагороди – медалі та ордени, випущені на згадку про військові події, настільні медалі – випущені на згадку про важливі події в історії держави, значки, які стали популярними в ХХ сторіччі.
Це може бути черговий вкид ворога, щоб посіяти паніку