У понеділок, 21 лютого відбулося спільне засідання депутатських груп «Рівні можливості» у Львівській області.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.
Депутати обласної, міської та районної рад, а також представники громадських організацій зустрілися для того, аби обговорити тему: «Консолідація суспільства. Територіальна оборона. Жінки. Мир. Безпека».
Голова депутатської групи «Рівні можливості» Львівської обласної ради Соломія Риботицька запропонувала присутнім висловити конкретні пропозиції щодо підвищення ефективності місцевих рад у період загроз та викликів.
«Ми спільно маємо вирішити, як підтримати мешканців Львівщини, як захищатися, допомагати військовим. Важливо, щоб депутати усіх рівнів володіли інформацією, розуміли як треба діяти у випадку надзвичайних ситуацій та координували зусилля», – зазначила Соломія Риботицька.
Учасники засідання обговорили актуальні питання, які стосуються безпекової ситуації в країні та області. Зокрема, радниця міського голови з військово-цивільного співробітництва Тетяна Науменко розповіла про заходи безпеки, які впроваджуються у Львові через можливу загрозу вторгнення на територію України російських військ.
«У 2014 році я потрапила на війну і побачила, як багато роботи у прифронтових селах. Роботи з дітьми, жінками. Це пов’язано з панікою і хаосом.Треба працювати над тим, щоб жінки тут були могутнім тилом та підтримкою для військових», – наголосила Тетяна Науменко.
Голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Львівської обласної ради Микола Іщук наголосив, що соціальний захист це і є вирівнювання можливостей громадян.
Обласна рада фінансує три соціальні програми на понад 108 млн грн і виконує свої соціальні зобов’язання. Але у період загроз варто не лише сподіватися на владу, а діяти кожному.
«Допомога сім’ям військових це перш за все моральні правила, норми. І тут не треба очікувати команди від влади. Кожен має допомогти матерям, дружинам наших захисників, поки вони на фронті боронять нашу землю. Також зростає відповідальність керівників громад. Вони мають бути особливо пильними, подбати про посилення безпеки, згуртувати мешканців»,- зазначив Микола Іщук. Він також запевнив, що депутати вноситимуть зміни у програми, щоб соціальні послуги на Львівщині надавалися якісно.
Представниця депутатської комісії з питань законності, депутатської етики, регламенту та свободи слова Львівської обласної ради Ірина Супрун роз’яснила важливі аспекти цивільного захисту. Вона наголосила на тому, що обласна рада в межах повноважень сприяє формуванню територіальної оборони, виділяє кошти на необхідні для тероборони заходи, а також забезпечує ефективну роботу комунальних підприємств.
Під час зустрічі йшлося також про необхідність організувати центри психологічної допомоги переселеним особам та дітям. Рекомендації для запобігання тривожним станам надала голова Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб» Марія Петришин.
За підсумками засідання депутати Львівської обласної ради скерували звернення до департаментів Львівської обласної державної адміністрації. У документі наголошується на необхідності поширення інформації про територіальну оборону та роз’яснення мешканцям Львівщини про можливості укладення контракту резервіста Сил територіальної оборони.