У Рясному біля Львова облаштували нелегальне кладовище. Новий цвинтар відкрили поблизу старого. Там ховають померлих, попри те, що земельні ділянки належать іншим людям. Правоохоронці розслідують справу як захоплення земель.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
Старий цвинтар закритий для нових поховань. Ховати там можуть лише у родинні гробівці або на заздалегідь придбане місце. Новий цвинтар звели на ділянках, які були виділені під городи.
Галина Петрук — власниця земельного паю площею 6 соток. Жінка каже, що могили за межами старого санкціонованого цвинтаря вона бачила раніше.
“Раніше він ховав на інших ділянках. У 2019 році були поховання. А цьогоріч приїжджаємо на свою ділянку, а тут вже могили”, — каже Галина Петрук.
Організовує поховання на цій території Ярослав Мартинів. Він є директором старого кладовища, що поруч. Чоловік каже, що земля належала громаді. Він писав заяви в міську раду, щоби її надали під розширення цвинтаря, але відповіді не отримав. Через це почав там ховати людей.
“Один гектар цвинтарну території – міська рада прийняла рішення – дала 15 людям під городи. Вони не мали виділеної землі під городи просто так. З неба звалився десант, цвинтарну територію забрали. В мене не було куди хоронити. Земля була в комунальній власності міста на той час. Я давав звернення. Відповіді досі нема. На вулиці коронавірус і я був вимушений хоронити в сторону ліса на північ, як продовження цвинтаря”, — каже керівник підприємства “Об’єднання громадян пам’ять” Ярослав Мартинів.
Зараз цю справу розслідують правоохоронці. Речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська розповіла, що наприкінці серпня до правоохоронців звернулися учасники кооперативу. Їм належить земля.
“Директор однієї з громадських організацій без погодження з садівниками організував на їхніх ділянках кладовище та здійснює там поховання померлих людей. За фактом незаконного зайняття земельної ділянки триває досудове розслідування. Максимальне покарання передбачуване санкцією статті арешт на строк до 6 місяців”, — каже Світлана Добровольська.
Рясне до Львівської громади. Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець каже, що про жодні звернення директора кладовища йому невідомо. за його словами, юридично на цих ділянках цвинтаря немає.
“Дочекаємося перевірки правоохоронців. Тоді будемо напрацьовувати подальшу дорожню карту і для тих, які зробили карту, в тому числі і для тих, які здійснили там поховання і для тих, хто претендує там на певні земельні ділянки для садово-городніх кооперативів. Там має бути відведена земельна ділянка під цвинтар з кадастровим номером і цільовим призначенням. На сьогодні де-юре там цвинтаря немає”, — каже Олександр Одинець.
Незважаючи на те, що триває досудове розслідування, поховання на цій території тривають.
6 вересня поліції Львівщини повідомили про відкриття кримінального провадження через самовільне захоплення землі у селі Рясне-Руське.
Там мешканець Львівщини організував роботу кладовища і проводить поховання померлих.
Про це повідомила речниця ГУ Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.
У разі доведення вини, максимальне покарання — арешт до шести місяців. Правоохоронці проводять досудове розслідування.
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу