Галерея

Майкл Каппоні з GEM отримав почесну нагороду на саміті W4UA

Триденний захід зібрав представників неурядових організацій та чиновників, які підтримують Україну через різноманітні ініціативи – від гуманітарної до економічної допомоги та відбудови.

Засновник і президент Global Empowerment Mission (GEM) Майкл Каппоні отримав Почесну нагороду на саміті World For Ukraine Summit (W4UA) у м. Жешув, Польща. Гала-вечір був частиною міжнародної конференції, на якій зібралися представники неурядових організацій та офіційні особи, залучені до надання різноманітної допомоги Україні. Сьогодні триденний захід під патронатом Ради Європи, українських і польських міністерств, а також міжнародних партнерів завершується.

«Ця нагорода належить усьому народу, усім українцям і всім, хто спільними зусиллями долучився до цього. Ніхто, наскільки талановитим та вправним він би не був, не може зробити усе самотужки, і саме тому цей саміт такий важливий. Тому що кожен тут уже відіграє важливу роль. Настільки важливо, що ми працюємо разом, і я дуже пишаюся своєю українською та польською командами, – сказав Майкл Каппоні та підкреслив слова, які є наріжним каменем підходу GEM, – Наша мета – надати якомога більше допомоги якнайбільшій кількості людей або повернути якомога більше людей до своїх домівок та шкіл за найкоротший проміжок часу та з найменшими витратами».

Під час конференції Майкл Каппоні взяв участь у кількох панельних дискусіях, пояснюючи підхід GEM більш детально.

Спершу GEM зосередилася на наданні невідкладної допомоги українцям. «Ми приступили до роботи на другий день війни в Медиці (Польща), допомагаючи біженцям, та спільно з Фондом колишньої Першої Леді Польщі Йоланти Квасьнєвської уже за кілька місяців розселили по всій Європі 40 000 людей», – згадує Майкл Каппоні.

Нагадаємо, що на початку вторгнення GEM профінансувала 22 евакуаційні мікроавтобуси, а також квитки на літаки і чартерні автобуси для розселення людей до 50 різних країн. Так, GEM разом з українськими органами влади, неурядовими організаціями та Aerial Recovery Group евакуювала із зони бойових дій майже 2000 дітей-сиріт, людей з інвалідністю та представників інших вразливих груп населення.

Водночас GEM налагодила сталу систему надання допомоги по всій Україні. «Уже за тиждень, 1 березня 2022 року ми організували у Польщі перший склад для збору допомоги та її відправки в Україну. Наразі у нас є два величезних склади у Варшаві та Києві, і ми відправляємо допомогу регулярно. Ми співпрацюємо з понад 160 українськими громадськими організаціями, оскільки вони найкраще знають місцевість та людей, які там живуть, що дозволяє нам швидко та ефективно розподіляти допомогу», – каже Майкл Каппоні.

Організація придумала концепцію сімейних наборів. Ідея полягає в тому, що кожен такий набір може задовольнити базові тижневі потреби невеликої родини. Крім того, залежно від потреб і запитів місцевої влади, GEM доставляє ковдри, генератори чи вікна для ремонту будівель.

Як служба реагування на глобальні катастрофи GEM намагається задовольняти нагальні потреби людей, які опинилися в скрутному становищі. Так, уже наступного дня після звільнення Бахмута та Ізюма GEM доставила туди допомогу. Також наступного дня після атаки на ТРЦ у Кременчуці GEM підписала меморандум про взаєморозуміння з Полтавською обласною радою та розпочала доставку допомоги.

Організація систематично доставляє допомогу в деокуповані міста та села Донецької, Харківської та Херсонської областей, а також надалі підтримує Одесу, Миколаїв та інші регіони України, де це найбільш потрібно. У листопаді GEM передала у Херсон близько 3 тис. сімейних наборів. Під російською окупацією місто перебувало близько 9 місяців. Лише у жовтні та листопаді було доставлено близько 130 вантажівок та мікроавтобусів із допомогою.

Серед донорів та партнерів діяльності GEM в Україні – понад 50 компаній та організацій, серед яких Goya Foods, Walmart, Home Depot та багато інших відомих брендів.

Про GEM (Global Empowerment Mission)

GEM – це некомерційна організація, заснована у 2011 році як служба реагування на глобальні катастрофи. Місія має на меті забезпечити всебічну підтримку найбільш вразливих груп населення, що страждають від різноманітних катастроф у всьому світі. Організація почала працювати в Україні на другий день вторгнення. У рамках програми з релокації GEM уже допомогла понад 38 000 українців дістатися безпечних місць. Протягом перших чотирьох місяців кризи GEM та партнери доставили понад 530 вантажівок з допомогою до 80 міст України та 7 сусідніх країн.

В Україні Місія займається проєктами з реконструкції та систематично надає гуманітарну допомогу найбільш постраждалим регіонам. GEM налагодила партнерські відносини зі 152 місцевими українськими організаціями для максимально ефективної допомоги. Детальніше про діяльність GEM в умовах вторгнення в Україну:

Команда GEM працювала у понад 300 місіях по всьому світу, починаючи з кризи в Косово у 1999 році, землетрусу на Гаїті у 2010 році до пандемії 2020 року. GEM прагне повернути надію та можливості тим, хто страждає найбільше. Організація працює як служба реагування на надзвичайні ситуації, поєднуючи принципи швидкого реагування та сталого розвитку, і впроваджує практики для забезпечення сталого розвитку

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: Жешув

Recent Posts

У Шевченківському гаю відкриють інформаційно-освітній центр з укриттям на 200 осіб

В інфоцентрі облаштовали дитячий освітній простір, конференц-зали для проведення заходів, кафе і музейну крамничку

2 години тому

Львів передав захисникам чергову партію обладнання на суму 4,3 млн грн

Серед переданого спорядження – квадрокоптери, генератори, планшети, система керування Radiomaster Boxer, супутникові модеми та інша…

2 години тому

Взуватись зручно й стильно відтепер не потребує зусиль

INTERTOP пропонує широкий асортимент товарів на будь-який смак та гаманець

12 години тому

Садовий будує сміттєпереробний завод як приманку для російських ракет

депутатський корпус має негайно ухвалити рішення про недовіру Садовому та відсторонити його від посади через…

14 години тому