У листопаді стартував проєкт міжнародної співпраці, що об’єднав зусилля науковців Музею народної архітектури і побуту у Львові ім.Климентія Шептицького та міжнародних партнерів, зокрема організації Oxford Brooks University in UK та World Heritage Watch, в рамках Програми співпраці з порятунку культурної спадщини України.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Музею.
Дерев’яна архітектура є однією з найбільш загрожених видів культурної спадщини в Україні, оскільки пожежі часто вщент знищують такі об’єкти. Так само, як пряму загрозу становлять руйнування від воєнних дій, та відсутність охоронної та пожежної систем. А брак державного фінансування на дослідження таких об’єктів та їх реставрацію, ставить цю частину культурної спадщини України в статус зникаючої.
Архітектурні об’єкти, що будуть задокументовані в рамках проекту, включають давні житлові будинки, церковні, господарські та громадські будівлі із західної частини України. Це будівлі, що репрезентують традиційні архітектурні стилі і техніки, та яких, на разі, залишилось, ймовірно, всього по кілька екземплярів.
Проект триватиме 15 місяців і фінансується Програмою загроженої дерев’яної архітектури Oxford Brooks University. Програма допомоги включає в себе забезпечення обладнанням для 3D сканування, яке залишиться в країні і буде використано пізніше для подальших дослідницьких робіт. 3D сканування в даний час широко використовувана технічна практика, яка дозволяє задокументувати, а в подальшому реконструювати навіть втрачені будівлі.
«Цей проект дозволить науковцям та реставраторам розпочати зйомку унікальних дерев’яних архітектурних об‘єктів», – каже Сергій Ципишев, керівник наукової частини музею, кандидат історичних наук. «Ми зможемо отримати інформацію про архітектурні прийоми і методи, які вже зникають, і напрацювати архітектурну документацію для будівель, які є винятковими не тільки для української, а й для європейської та світової культурної спадщини».
“Ми раді, що можемо підтримати українських колег”, – коментує Стефан Дьомпке, Голова організації World Heritage Watch, “Кожен має долучатись своїм внеском допомоги, адже навіть найменша допомога є цінною. Путін веде війну на знищення українців, їх незалежності як нації. Саме тому дуже важливо, щоб ми зберегли культурну спадщину країни, оскільки це свідчення цієї незалежності та самоідентифікації”.
Для довідки:
World Heritage Watch has maintained close relations with Ukraine since 2015 and brought packing materials from German museums to Ukraine right at the beginning of the Russian invasion so that valuable art treasures could be packed and brought to safety. Since then, the organization has been working closely with the Ukraine Art Aid Center for the restoration of destroyed cultural monuments.
завдяки прокурорам майно передадуть місту
Так звані урбаністи Садового спровокували черговий конфлікт з Львівською архиєпархією УГКЦ
Львівського загону
які збували наркотики, психотропи та прекурсори