Львівська національна опера готує першу премʼєру під час війни
Театр запрошує на світову премʼєру опери «Страшна помста» Євгена Станковича. Цей твір досі жодного разу не виконувався, тож глядачі матимуть унікальну можливість почути його вперше. Виставу присвячують 80-річчю від дня народження композитора, якого вважають справжньою живою легендою української музики.
Премʼєра такого масштабу стала справжнім викликом для Львівської національної опери. Адже репетиційний процес переривався численними сигналами повітряної тривоги. Та попри це артисти продовжували займатися в укриттях, не зупинялися і процеси виготовлення декорацій та пошиття костюмів.
Для постановки до України під час війни, на запрошення театру, наважилася приїхати міжнародна команда на чолі із німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль. За диригентським пультом – добре знаний першовідкривач та один із кращих інтерпретаторів творів Станковича – Володимир Сіренко, а також музичний керівник театру Іван Чередніченко. Серед команди Львівської опери: балетмейстер – Сергій Наєнко, хормейстер-постановник – Вадим Яценко, художник світла – Олександр Мезенцев.
Театральний режисер Андреас Вайріх, який співпрацює з театрами й оперними фестивалями Німеччини, Швеції, Австрії, Японії та є режисером Баварської державної опери Мюнхена, ділиться враженнями від репетиційного процесу в нових умовах: «Я глибоко вражений Львівською оперою… Театр не змінився, він має таку ж силу. Колектив не опускає руки. Всі цехи продовжують працювати, вони роблять фантастичні речі. Це життєво важлива ознака!”
Опера «Страшна помста» за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя стала другим твором Євгена Станковича, після феєрії “Коли цвіте папороть”, поставленим на сцені Львівської національної опери в рамках творчої програми «Український прорив». Містична історія про страшну розплату за жахливі злодіяння, що відзеркалює події сьогодення, неодмінно резонуватиме із почуттями та переживаннями кожного українця.
«Сьогодні “Страшна помста” актуалізується в українському контексті як вічна помста за вкрадену у нас історію, церкву, культуру, – зазначає генеральний директор-художній керівник театру та керівник проєкту Василь Вовкун. – Це помста проти традиційного наративу «народи-брати», проти «русского мира», проти рашизму з його нелюдською жорстокістю, що проявилася в Іловайську, Бучі, Ірпені, Маріуполі та в багатьох інших містах і селах України».
Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду – ініціативи для підтримки культурних та освітніх організацій, що постраждали від війни проти України.
Перші покази вистави відбудуться 13, 25 і 26 листопада.
13 листопада (неділя) / 18:00 – здача опери
Квитки тут
25 листопада (п’ятниця) / 18:00
Квитки тут.
26 листопада (субота) / 18:00
Квитки: тут.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу