Львівський досвід співробітництва територіальних громад вивчали представники громад з Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Тернопільської областей сьогодні, 14 серпня, у Львівській обласній раді.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну раду.
«Для нас велика честь приймати представників громад, які першими зустріли ворога. Це героїчні населені пункти та громади. Від імені керівництва і депутатського корпусу Львівської обласної ради щиро дякую вам за спротив. Львівщина завжди відкрита для співпраці, співробітництва, для таких важливих заходів, де є можливість обмінятися досвідом, підтримати один одного у складний період війни. Дякую, що ділитеся власним досвідом під час перебування у громадах Львівщини», – зазначив виконувач обов’язків керуючого справами Ярослав Гасяк.
Про досвід співробітництва територіальних громад у Львівській області, реалізовані проєкти в рамках Програми підтримки співробітництва тергромад у 2019-2020 роках, реалізацію Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки, про пріоритети Конкурсу проєктів регіонального розвитку розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.
«За 6 років ми побачили суттєвий прогрес. З часу, коли громади взагалі не знали, що таке співробітництво і до тепер, коли вони випробували ці можливості й зробили певні висновки. У державному реєстрі є 85 договорів, де згадується Львівщина. З них діють 11. Громади співпрацюють у житлово-комунальній сфері, безпекових, освітніх медичних, культурних і соціальних напрямках тощо. Найпоширенішою формою співробітництва є реалізація спільних проєктів», – сказав Вадим Табакера.
Про роботу Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати-Україна» на території Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, реалізовані проєкти в рамках транскордонного співробітництва та можливість співпраці з українськими регіонами розповіла директорка організації Наталія Савка.
«Членами асоціації є 78 громад. У середньому це приблизно по 20 громад у кожній області, а також всі обласні ради. Від часу заснування у 2007 році ми поширили дію організації за аналогом європейських регіонів на всю територію Карпат. Основними напрямками діяльності є не лише написання проєктів, а й формування політики розвитку Карпатського регіону, який об’єднує Україну з сусідніми країнами Європейського Союзу. Також працюємо над посиленням ролі місцевого самоврядування та промоцією регіону Карпат в Україні та за її межами. Під час війни ми стали асоційованим членом Асамблеї європейських регіонів – організації, яка об’єднує регіони Європи», – сказала Наталія Савка.
Під час тренінгу учасники поділилися враженнями від відвідин туристичних локацій Львівщини, зокрема, про вивчення досвіду комунального закладу Львівської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник «Тустань».
Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ
Ветерани не відчувають достатньої поваги, а сталим викликом залишається нерозуміння з боку суспільства