Сьогодні, 4 липня, у Львівському палаці мистецтв відбулось урочисте відкриття виставки живопису і графіки Володимира Стасенка «РЕАКЦІЇ/АЛЮЗІЇ», до якої увійшли понад півсотні полотен.
На виставці представлено картини, написані аквареллю та олією, а також графічні твори художника. Крім цього, відвідувачам покажуть давні роботи, які майстер створив понад 20 років тому. Таким чином, глядач зможе оцінити та порівняти творчість митця у різні роки.
“Ми дуже багато чого переоцінюємо через війну, яка зараз йде на сході України. Ми хочемо й мусимо зберігати нашу автентичність. Війна нас навчила гостріше відчувати сьогоднішній момент, відчувати скороминучість нашого життя та змусила переоцінити життєві цінності. Моя виставка і є розумінням цінності моменту, можливості отримання якихось справжніх почуттів”, – зазначив автор.
“Тема виставки – діалог між чоловіком і жінкою. Діалог фізичний, у поглядах, у рухах, у положенні тіла. І в назві виставки якраз зашифровано реакцію глядача на цей діалог. Назву виставки «Реакції/Алюзії» запропонував її куратор – професор, історик мистецтва Роман Яців. На його думку, вона найбільш відображає суть виставки”, – каже художник Володимир Стасенко.
Основою композиції стануть шість великих нових робіт. Усі решта – понад півсотні робіт, допоможуть максимально розкрити їх.
Це перша персональна виставка митця у залах Палацу мистецтв. Але Володимир Стасенко активний учасник виставок-конкурсів Осіннього та Весняного Салонів, виставки «Текстилізм» та інших.
Додамо, що персональні виставки Володимира Стасенка відбуваються не лише в Україні, а й за її межами, зокрема, у Польщі та Німеччині. Твори художника зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Довідково: Володимир Стасенко народився у 1972 році у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша (1991), Українську академію друкарства (1996), аспірантуру кафедри історії та теорії мистецтва Львівської академії мистецтв (2000, у Якима Запаски). Кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник НДЧ Львівської академії мистецтв. Доцент, завідувач кафедри Книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства (2005-2016), завідувач кафедри Графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства. Лауреат обласної премії у галузі дизайну (2015). Заслужений діяч мистецтв України (2016). Член активу НСХУ (1997), Спілки критиків та істориків мистецтва (1998), Спілки дизайнерів України (2005).
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу