Цієї суботи лісівники відокремленого виробничого підрозділу «Надлісництво Бібрка» спільно з небайдужими мешканцями, прибрали від непотребу ліс між Давидовом та Бібркою у Старосільському лісництві. Назбирали 5 вантажівок побутових відходів! І це при тому, що ту ж ділянку лісу прибирали восени.
Лісівники б‘ють на сполох – вражають обсяги та видовий склад «викинутого» – гори пластику, скла, бляшанки, ганчір’я і, навіть, залишки меблів…
Залишене у лісі сміття іноді може «прожити» довше ніж дерева-довгожителі. А прибрати усі стихійні сміттєзвалища люди лісу просто не в силі, оскільки мають ще багато інших завдань та обов’язків, пов’язаних з веденням лісового господарства, лісовідновною діяльністю, охороною лісів від пожеж та інших.
Згідно з чинним законодавством за засмічення лісів відходами передбачена відповідальність: відповідно до ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за “Засмічення лісів відходами” передбачено накладення штрафу на громадян від 425 до 850 грн, на посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн. Проте часто порушники залишаються безкарними – дуже рідко можна впіймати порушника на гарячому, бо фізично не під силу промоніторити тисячу гектарів лісових ділянок, що припадають на одного представника лісової охорони.
«Всі ми хочемо жити в чистій оселі, відвідувати чистий ліс, дихати чистим повітрям. А ХТО Ж ТОДІ ЗАБРУДНЮЄ ЛІСИ,ВИПАЛЮЄ СУХУ РОСЛИННІСТЬ НА ПОЛЯХ,ЗАБРУДНЮЄ ПОВІТРЯ ,РІЧКИ,ЯК НЕ МИ УКРАЇНЦІ! КОЖНИЙ З НАС ОБУРЮЄТЬСЯ, КОЛИ БАЧИТЬ ГОРИ СМІТТЯ У ЛІСІ ,НА ПОЛІ,У РІЧЦІ. АЛЕ Ж ЦЕ МИ СМІТИМО, ЗАБРУДНЮЄМО,НЕ БЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ» – пише у себе на сторінці у фейсбуці Мирослав Пилипів, один з організаторів екоініціативи, провідний інженер лісового господарства ДП «Львівський лісгосп».
Галина Муравська
Статистика