Галерея

Хірурги Тернопільської лікарні проводять телемедичні консультації з фахівцями німецької клініки «Шаріте»

Телемедичні технології роблять медичну допомогу ближчою попри тисячі кілометрів відстані.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу МОЗ.

З початку повномасштабної війни телемедична система «Teledoc Health» забезпечує можливість українським лікарям консультуватися з колегами з медичних закладів Європи та, зокрема, з німецької клініки «Шаріте», а пацієнтам – отримувати медичні послуги дистанційно.

У межах гуманітарної допомоги американська компанія «Teladoc Health» спільно з партнерами (World Telemedicine Initiative, BG Hospitals, клініка «Charite», Robert-Koch-Institut) надали українським медичним закладам 40 пристроїв віртуальної присутності – роботів Teladoc версій Lite V3/4/mini, а також доступ до телемедичної платформи «Solo», яка забезпечує віддалені консультації між лікарями.

Сьогодні проведено вже понад 1600 телеконсультацій із використанням платформи. Можливість випробувати технологію доступна у понад 100 закладах охорони здоровʼя України. Серед них – і Тернопільська міська лікарня швидкої допомоги. Заклад долучився до проєкту у лютому цього року та почав проводити телемедичні консультації із застосуванням платформи «Teladoc».

«Телеробот дозволяє нам спілкуватися з міжнародними клініками та обмінюватися досвідом. Крім цього, девайс можна підключити до діагностичних пристроїв, як от електронного стетоскопа, також він оснащений камерою високої роздільної якості – все це дозволяє провести повноцінний огляд пацієнта на відстані. – коментує лікар-хірург Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Андрій Дивак. – Оскільки ми працюємо в галузі, де час має критичне значення, сподіваємось, що завдяки застосуванню телемедицини ми зможемо надавати допомогу пацієнтам ще швидше і якісніше. Дякуємо за швидку та професійну відповідь від наших колег з клініки “Шаріте” щодо допомоги у лікуванні наших найважчих хворих».

В умовах воєнного стану Teladoc використовується для проведення консультацій щодо лікування пацієнтів, зокрема, і з вибухо-вогнепальними пораненнями та травмами, отриманими в ході бойових дій.

Зробити телемедичний огляд максимально наближеним до реального допомагають роботи віртуальної присутності лікаря біля пацієнта. Роботи усіх версій доступні в медичних закладах України, котрі є учасниками проєкту. Крім цього, платформа забезпечує найвищий захист персональної та медичної інформації пацієнта. Саме це вирізняє справжню телемедичну консультацію від консультувань через звичайні відеодзвінки телефоном.

Впровадження телемедичної платформи «Teladoc» у закладах охорони здоровʼя України здійснюється Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові падає сніг

Комунальники готуються

12 години тому

На Львівщині мери міст підтримали Володимира Бегу

Мери різних міст Львівщини висловили підтримку голові Славської громади, якому депутати оголосили недовіру

12 години тому

На Львівщині судитимуть керівника благодійного фонду

Понад 8 000 доларів США за незаконне переправлення через держкордон – судитимуть керівника благодійного фонду…

13 години тому

Львівщина втратила захисника

Вічна памʼять

14 години тому