Галерея

«Гори музики»: у Славсько відбувся музичний фестиваль (ФОТО, ВІДЕО)

31 липня та 1 серпня Славсько перетворилось на столицю української фанкової музики. Сюди з’їхались виконавці української естради усіх часів: від легендарних Василя Зінкевича, ВІА «Арніка» та «Кобза» і до сучасних LATEXFAUNA.

Про це ІВ Четверта студія повідомили організатори.

Головною ідеєю фестивалю є український фанк, який зародився на нашій естраді ще у 70 роки, задовго до здобуття Незалежності. Яскраві водоспади хітів незрівнянної краси, екстравагантні вишиті ко костюми і феєричні кліпи, зняті на лоні карпатської природи – це все про Українську музику 60х-70х.

На головній сцені фестивалю запалювали легендарні Василь Зінкевич, ВІА Кобза, ВІА Арніка. Справжній вибух серед гостей створили Степан Гіга, Воплі Відоплясова, Зеновій Гучок. Запалювали і сучасні виконавці, які по-своєму відроджують нотки українського фанку LATEXFAUNA та Our Atlantic. Гості танцювали просто неба під запальні треки фанкових хітів від Dj C.J. PLUS та DJ Max Naumenko.

«Мені приємно, що сьогодні я тут. Класний звук, класний настрій, люди веселяться… Коли ми починали, то була лише «Червона рута» і «Черемшина», а все інше було російське. Слава Богу, що сьогодні у нас є своя музика, багато різноманітної музики: і фанк, і поп, і джаз-рок. Слава Богу, що ми можемо співати, а ви можете слухати українське і ніхто нам цього не заборонить», – розповів Степан Гіга.

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

У Славсько відбувся музичний фестиваль, фото організаторів

Хедлайнери суботнього дійства, український рок-гурт «Воплі Відоплясова» для гостей «Славсько ФАНК» презентували свою нову пісню «Хвиля». Як розповідають музиканти, саме магія гір налаштувала їх на одну хвилю з потужною публікою.

«Ми дуже хвилювались, це була прем’єра . Хвилі накочували одна за одною. Ми пісню вперше зіграли не тільки для Славсько, але й для нас, а публіка вже приспів співає…Якщо публіку оцінювати, то 10 з 10. А ще є такий момент, як магія гір. Коли ти потрапляєш у гори це дуже напуває енергією і силою. І це сьогодні спрацювало як каталізатор енергії», – поділились музиканти.

Фестиваль, представив для відвідувачів широку, не лише музичну програму: гастрофестиваль бойківської кухні, майстер-класи, кінопокази та ще багато всього цікавого.

У рамках фестивалю проходив Мистецький симпозіум скульпторів. П’ять українських скульпторів – Роман Кикта, Наталя Лейкіна, Андрій Турянський (Львів), Михайло Левченко (Київ) та Марина Товкач (Запоріжжя) переселились на десять днів у Славсько, аби створити тут скульптури, що уже стали окрасою для смт.

Координатор симпозіуму, львівський скульптор Роман Кикта поділився враженнями від процесу творення:

«Симпозіум проходить дуже гарно, в нас гарна команда. Людям подобається, тут виходять люди з цієї вулиці і кажуть, що вона преобразилась…У нас тематика – гірськолижна історія Славське. Перша робота – це вихор, тобто підняття зимового буревію. Далі – “Дух Гори”, сноубордист у стрибку. Моя робота – це різноманіття доріг, лижних спусків під назвою «Фрі Райд» (вільний спуск). Також є і «карпатська Венера». Є легенда, що тут ще сама Венера каталась на лижах і автор вирішив зобразити її. А крайня це “Старий Тростян” – це така подача світовиду, адже уся гірськолижна історія починалась тут, в Славське», – розповів Роман Кикта.

На одній з локацій упродовж фестивалю безкоштовно показували документальне українське кіно: «Вусатий фанк» та «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго». Режисер монтажу «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Микола Базаркін також приїхав на «Славсько ФАНК», аби поспілкуватись з глядачами про враження від стрічки. Режисер поділився своєю думкою про кінозону на фестивалі.

«Вусатий фанк” та “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” дуже влучно підібрані до програми фестивалю Славсько Фанк. Обидва документальні фільми просто «нафаршировані» українською музикою. У першому ми дізнаємося історію українського фанку, у другому – спостерігаємо за колективом хору народної пісні теплокомунальників, що змагається за призи з водоканальниками та тролейбусниками. Думаю, важливо аби “народне” кіно доходило до народу. Цьогорічна кінопрограма чудово розширювала та доповнювала основну музичну частину фестивалю в Славсько, формуючи цілісний образ української співочої традиції», – розповідає Микола Базаркін.

І який ж фестиваль без гостини? Цьогоріч на фестивалі «Славсько ФАНК» гості мали змогу спробувати не лише традиційний фаст-фуд, а й справжню бойківську кухню. Організовували зону фудкортів наші партнери «So Good Company», засновники найбільшого фестивалю вуличної їжі в Західній Україні «Street Food So Good». Як повідомляє Інна Кляп, операційна директорка «So Good Company», завданням на фудкорті «Славсько ФАНК» було показати місцеву кухню, залучити місцевих учасників з їх стравами, а також запросити учасників з інших міст для того, щоб забезпечити на фудкорті, окрім бойківської кухні, вуличну та звичну їжу: м’ясо і шашлик.
Загалом на локації залучили 9 учасників зі Львова і 13 з Славсько.

Про співпрацю з місцевими кухарями розповідає Інна Кляп:

«Нам хотілося їх навчити, показати, як можна естетично оформлювати свою точку. Ми старалися комунікувати з ними, щоб вони обирали монопродукти, монострави, щоб людина знала, що в конкретній точці вона прйде на конкретну страву. Звичайно, що було у них упереджене ставлення до організаторів, які прийшли і розповідають правила як це все робити, але вкінці фестивалю були ті учасники, які все зрозуміли і подякували менеджерам за організацію. Можливо, з часом, коли цей фестиваль буде на постійній основі, люди будуть мати довіру і бачити, як класно працювати».

Проєкт «Славсько Фанк» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Коментарі

Олег Довганик

Recent Posts

Автомобілі в Україні ввозили благодійні фонди, – подробиці

Прикордонники викрили псевдоблагодійників, які нелегально ввезли та продали в Україні понад 700 транспортних засобів

42 хв. тому

В Україну незаконно ввезли понад 700 автомобілів

У Львові припинено діяльність групи осіб, яка незаконно ввозила автомобілі з країн ЄС під виглядом…

3 години тому

На Донеччині колишнім рятувальникам оголосили підозри

Трьом колишнім працівникам структурних підрозділів ГУ ДСНС у Донецькій області повідомлено про підозру у колабораційній…

3 години тому

У Малехові перекинувся автомобіль

ДТП біля Львова

7 години тому