За ініціативою постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради, депутати на сесії ознайомилися з результатами діяльності Головного управління Державної податкової служби у Львівській області.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу облради.
Начальник управління Державної податкової служби Ігор Комендат проінформував обласних обранців про реалізацію державної податкової політики, здійснення контролю за надходженням податків та зборів до бюджетів та цільових фондів, а також про функції та повноваження органу.
«За 8 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року надходження до бюджетів усіх рівнів Львівщини зросли на 34 відсотки з понад 17 до понад 23 млрд грн», – розповів Ігор Комендат та зазначив, що цьогоріч досягнуто суттєвого покращення динаміки щомісячних надходжень, як до державного, так і до місцевих бюджетів області.
За інформацією податкової служби якщо у серпні-грудні 2020 року середньомісячний приріст збору податків в області становив: до державного бюджету – 3%, а до місцевих бюджетів – 11%, то у січні-серпні цього року, 40% та 29%, відповідно.
Щодо структури надходжень до державного бюджету, податок на додану вартість становить 40% усіх надходжень, 23% – податок на доходи фізичних осіб, 13% – рентні платежі за видобування нафти та газу та податок на прибуток – 15%.
Приріст фактичних надходжень у січні-серпні 2021 року в порівнянні з січнем-серпнем 2020 року:
• податку на прибуток – на 51,4 % або на 572,0 млн грн;
• податку на додану вартість – на 33,2 % або на 1128,0 млн грн;
• податку на доходи фізичних осіб – на 29,4 % або на 586,0 млн грн.
Щодо структури надходжень до місцевих бюджетів Львівщини, податок на доходи фізичних осіб становить 65 відсотків усіх надходжень, 17% – єдиний податок, майже 9,8% – майнові податки, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 2,6% та податок на прибуток – 2,6 відсотка.
Сьогодні на обліку податкових інспекцій Головного управління Державної податкової служби у Львівській області перебуває 212 тис суб’єктів господарювання, в тому числі 85,9 тис. – юридичних та 125,9 – фізичних осіб – підприємців.
«Варто зазначити, що в області зростає частка подання платниками податків звітності в електронному вигляді. Так, з початку року понад третину (33%) адміністративних послуг надано в електронній формі», – наголосив Ігор Комендат.
Щодо галузевої структури надходжень до бюджету, то найвищий показник у бюджетній сфері – 26%, операції з нерухомістю-17%, торгівля та промисловість по 16%, а галузі будівництва та сільського господарства додають до місцевих бюджетів лише по 3%. Керівник податкової пояснив депутатам, що причина у тому, що податки надходять за місцем реєстрації великих будівельних компаній, а не за місцем ведення діяльності.
Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак та депутати доручили департаментові фінансів Львівської обласної державної адміністрації, спільно з бюджетною комісією Львівської обласної ради найближчим часом організувати робочу зустріч з народними депутатами від Львівщини.
«Під час спільної наради ми обговоримо можливості вирівнювання надходжень до бюджетів різних рівнів. Цю проблему треба вирішити перш за все на законодавчому рівні. Ми подамо пропозиції, а депутати Верховної Ради зможуть врахувати їх та напрацювати необхідні законопроєкти щодо формування бюджетів. Важливо це зробити ще до початку нового бюджетного року», – підсумувала Ірина Гримак.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу