Галерея

Фіолет видав новий альбом, частина якого була створена у Львові

Фіолет презентує «Силу» – свій сьомий студійний альбом, записаний за стипендіальної підтримки Українського Культурного Фонду. 

Частина матеріалу була написана задовго до повномасштабного вторгнення 24-лютого («Дівчисько», «Шкереберть», «Вальдшнепи», «Не забувай мене» та ін.) і мала увійти до номерного лонгплею Фіолету, проте події в країні внесли свої корективи в пісенну селекцію та концепт майбутнього запису. 

Інша частина матеріалу («Заряджай», «Ой, чи живі», «На Чорному морі», «Сила» та ін.) з’явилася вже після 24-го лютого і в ній сповна відобразилися реалії війни та випробувань, які випали на українців в умовах війни з росією.

Слухати альбом: https://orcd.co/fiolet_syla

Робота над альбомом тривала паралельно в кількох містах – Києві, Львові та Луцьку. Над аранжуваннями більшості композицій працював гітарист Фіолету Роман Андрухів в тандемі з Мар’яном Криськувим та львівською студією «Jenny Records». 

Окремі речі були зроблені спільно з Романом Сорокою («Говори», «Заряджай»), Іллею «LETAY» Рєзніковим («Не забувай мене», «Саме собою»), Олексієм Мазуром з MOLA Sound («Дівчисько», «На Чорному морі») та київською студією Plan B («Ой, чи живі»). 

До запису також долучилися трубач Денніс Аду («близькодалеко»), саксофоніст Володимир Лєбєдєв («Не забувай мене»), клавішник Олександр Форсюк («На Чорному морі», «Саме собою») та учасник гуртів «Шпилясті кобзарі» і «Гайдамаки» бандурист Юрко Миронець («Вальдшнепи»). 

За основу обкладинки лонгплею музиканти взяли картину ілюстраторки з Дніпра Лізи Яблонської-Михайлусь.

Свій новий альбом Фіолет присвячує кожному українцю, який не лишися осторонь боротьби зі східним агресором – від героїв ЗСУ до тих, хто  донатами чи іншими способами регулярно підтримує українську армію. 

«Через глибокі метафори і гостру соціальну складову кожна історія вимагала індивідуального підходу. Головним завданням було зберегти емоцію і нерв кожної пісні, тому стилістично не прив’язувався  до стилів і певного звучання.  Саме тому в деяких піснях звучить бандура та флюгельгорн. Деякі треки в максимально повільному темпі, а деякі – пронизані гострими хайгейновими гітарними рифами. Альбом перш за все для вдумливих людей, з внутрішньо-непохитним культурним стержнем. Вдячний за можливість працювати з таким матеріалом», – поділився враженнями про роботу над альбомом Роман Андрухів.

«Я невимовно вдячний УКФ за можливість зафіксувати в піснях нерв цієї епохи. Її розпач, біль, нашу незнищенну віру в ліпше, відчуття єдності та братерства. Від текстів написаних ще до 24-го лютого, але таких доречних усьому, що відбулося опісля, спиною маршують табуни мурах. Мова про «Говори» і «Memento mori», написані мною в лютому, в проміжках між туровими виїздами Фіолету. А ще мені багато важить, що «Сила», попри вкрай стислі терміни роботи, вийшла жанрово різноплановою – від піанобалад і екстатичного поп-року до в міру агресивної альтернативи з соціальною повісткою. Хочеться, аби ці пісні почули якомога більше українців. Культура була, є і буде на часі», – розповів фронтмен гурту Сергій «Колос» Мартинюк. 

2 лютого 2023-го Фіолет з концерту в Києві розпочне тур на підтримку нового альбому.

В перелік міст увійдуть: Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Дніпро та ін.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: Фіолет

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

12 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому