Одна з найкращих диригенток світу Оксана Линів і знаменитий скрипаль Дюссельдорфського симфонічного оркестру Андрій Мурза побралися у Львові у суботу, 6 листопада.
Про це пише Україна молода, пише Четверта студія.
Символічно, що обоє молодят – і Оксана Линів, і Андрій Мурза – одночасно внесли зміни щодо інформації про себе на сторінках у Facebook: у ніч на неділю змінили сімейний статус на “одружений” і “заміжня” і виклали власні світлини зі Львівської Національної опери у весільному вбранні.
Як писала «УМ», молодята чітко вказують в рубриці «життєві події» у Facebook, що 8 лютого вони лише заручилися в Одесі і відтоді готувалися до весілля.
Подробиць весілля пара не розголошує.
Втім, представниця Львівської Національної опери Ольга Лозинська, яка була запрошена на весілля, оприлюднила у соцмережах відео молодят, яке підписала лаконічно: «Перший весільний танець Оксани Линів і Андрія Мурзи у Львівській Національній опері».
Довідка
Андрій Мурза є переможцем кількох міжнародних конкурсів, серед яких міжнародний конкурс скрипалів імені Жуліо Кардона в Португалії, Еужена Кока в Молдавії і “Мистецтво XXI століття” в Україні. Бере участь у роботі журі міжнародних конкурсів і проводить майстер-класи в Україні, Китаї і Німеччині. Також відомо, що Андрій Мурза у 2015 році став переможцем конкурсу фонду “Сімфоніма” (Німеччина), який надав йому в особисте користування скрипку Ніколо Аматі
Оксана Линів – всесвітньо відома українська диригентка, одна з найвидатніших жінок-диригентів на світовій сцені. Вона працює з численними провідними оркестрами та оперними театрами Австрії, Німеччини, Чехії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Швеції, Естонії, Угорщини, Румунії, Японії та України.
Офіційно оголошена першою жінкою-диригентом в історії Байройтського оперного фестивалю, з дебютною постановкою «Летючий голандець» до відкриття фестивалю 2021 року.
У листопаді 2020 р. була нагороджена премією Oper!Awards як Краща оперна диригентка 2020. 2017-2020 – головна диригентка Опери та Філармонійного оркестру Ґраца, Австрія.
А з січня 2022 року займе посади музичної директорки й головної диригентки Муніціпального театру у Болоньї . Оксана Линів стане першою жінкою на посаді головної диригентки театру в Італії.
Стрімка міжнародна кар’єра Линів почалася в 2004 році, коли молода українка завоювала третю премію на Міжнародному конкурсі диригентів Густава Малера в Німеччині. Диригентську освіту Оксана отримала в Львівській музичній академії, а потім продовжила навчання у Вищій Школі музики у Дрездені. У 2008-2013 роках вона працювала в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Після цього, у 2013-2017 роках, вона була диригентом та музичним асистентом головного музичного директора в Баварській державній опері в Мюнхені, Німеччина.
Паралельно з блискучою міжнародною кар’єрою Оксана Линів палко опікується розвитком класичної музики в Україні та відома як посол культури України у світі. За свої міжнародні успіхи та відданість розвитку української культури вона була відзначена званням Почесного посла міста Львова та численними престижними українськими нагородами: медаллю «За інтелектуальну мужність» журналу «Ji», «Люди Львова» (2017 ), «Люди сучасності» (2017), «BOOM Awards 2018»; за свої останні міжнародні проекти вона увійшла в рейтинги «100 найвпливовіших жінок України» (2018), «100 найвпливовіших українців» від журналу «Фокус» та «Топ-100» від журналу «NV» (2019).
Крім того, Оксана Линів є лауреатом престижної міжнародної премії TREBBIA у номінації «За мистецьку діяльність» (Чехія, 2019), отримала статус «Зірка року 2015» у номінації «Класика» та приз Мюнхенського оперного фестивалю у 2015 році, два роки в поспіль вона була номінована як “Штирійка року” у категорії “Мистецтво” (2018-2019, Грац, Австрія).
У 2016 році вона ініціювала заснування Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львові, Україна, і з того часу успішно очолює його як художня керівниця. Також у 2016 році з ініціативи Оксани Линів був заснований Молодіжний симфонічний оркестр України / YsOU, перший і єдиний молодіжний оркестр, який об’єднує талановиту молодь з усієї України.
Оркестр став потужною платформою для розвитку молодих музикантів віком від 12 до 22 років, а також вже завоював міжнародне визнання своїми блискучими виступами у Бонні (Фестиваль Beehovenfest Bonn), Берліні ( фестиваль молодіжних оркестрів Young Euro Classic), Байройті (Фестиваль молодих артистів Байройту), Граці (Musikverein Graz), Львові (фестиваль LvivMozArt) та Києві.
Статистика