Львівський господарський суд постановив залишити стадіон “Сільмаш” у приватній власності та передати територію розміром у 2 гектари землі в оренду. Суди щодо цієї ділянки між власником споруди стадіону “Три корони девелопмент” та Львівською міськрадою тривали 4 роки.
Як використовуватимуть цю ділянку Суспільному розповів адвокат “Три корони девелопмент” Станіслав Пелюк.
Територія стадіону “Сільмаш” поділена на дві частини. На одній ділянці — бігові доріжки та футбольне поле, на іншій — земельна ділянка площею 2 га. У 2018 році депутати Львівської міської ради видали ухвалу, відповідно до якої цю територію виділили комунальному підприємству “Спортресурс”. Фахівці ЛКП мали розробити проєкт землеустрою ділянки і в подальшому облаштувати там спортивний майданчик.
“Земля є комунальною – власністю Львівської міської ради. Так як цей район є досить заселений і мешканці потребують спортивної зони, зони для прогулянок, ми прийняли цю ухвалу”, — каже юристка Львівської міської ради Ольга Поліщук.
Втім, власник футбольного поля і технічних приміщень стадіону ТОВ “Три корони девелопмент” вимагав скасувати ухвалу міської ради. Натомість ділянку — передати в оренду, щоб мати можливість обслуговувати свої приміщення. Судові процеси щодо цієї території тривали 4 роки.
Сьогодні, 9 серпня, Львівський господарський суд постановив передати прилеглу до футбольного поля територію в оренду приватній компанії та скасувати ухвалу міськради. Таке рішення викликає побоювання у місцевих жителів. За словами мешканки району Марії Вагіло, вхід на стадіон їм можуть обмежити.
“Станом на сьогодні цільове призначення землі — не громадська забудова, а власне спортивні споруди. Тобто вони там можуть збудувати тільки якийсь спортивний об’єкт, але це може бути об’єкт комерційного призначення”, — каже Марія Вагіла.
Адвокат компанії-власника стадіону Станіслав Пелюк каже, забирати простір в громади не планують.
“Міська рада каже, що ми там будемо шось будувати, але це неможливо. Якщо міська рада не дасть дозвіл – ніхто нічого будувати не буде. Тому основне завдання товариства “Три корони девелопмент” — захистити своє право власності, а не забирати щось в громади чи з громадського простору. Питання таке — скільки потрібно земельної ділянки для обслуговування об’єктів нерухомості і для чого взагалі використовувати і ділянку, і нерухомість”, — каже Станіслав Пелюк.
Подати апеляцію на це рішення у Львівській міськраді можуть впродовж 10 днів.