Галерея

День автентичного одягу Гуцульщини та Бойківшини відбувся в Стрию

4 вересня в Стрию відбувся День традиційного автентичного костюму в рамках реалізації програми «Інтеграція ВПО в соціально-культурне середовище м. Стрия».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Стрийської міськради.

Сьогодні ми захищаємо не тільки свою державу, але й культурні надбання. Тож сотні людей одягнені в традиційне національне вбрання – автентичні сорочки, спідниці, віночки, плахти, запаски прийшли на захід, щоб продемонструвати спадок давньої української культури.
Гості заходу занурилися у саму глибину народного строю Гуцульщини та Бойківшини і продемонстрували розмаїття та багатство українського костюму.

🎙Упродовж дня для відвідувачів заходу проводили різноманітні цікаві майстер-класи народного промислу. Діяла і виставка костюмів та експонатів: вишиті сорочки, взуття, намітки, плахти, очіпки, камізельки – гості свята мали можливість дізнатися історію кожного елементу одягу та навіть сфотографуватися в українському автентичному стилі.

Як каже Юрій Комарницький, заступник голови Громадської ради при Стрийській РВА, свято покликане відроджувати нашу історію та популяризувати нашу культуру та має на меті створити потужну платформу для спілкування між ВПО та місцевими мешканцями.

Недільний захід став справжнім святом для усіх, хто на нього завітав.

Вишиванка – це українське вбрання. Вона завжди була, є і буде нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою.

Варто зауважити, що таке дійство відбувається на теренах Стрийщини вже вп’яте. Організовує його Благодійний фонд “Фонд громад “РІДНЯ”. Цього року, захід підтримала і Угорська екуменічна служба допомоги.

Коментарі

Олег Довганик

Recent Posts

Статус УБД присвоюватимуть автоматично

аналітики пояснюють, як це працюватиме

2 години тому

У Львові вимагають провести позачергову сесію через провал будівництва сміттєзвалища

«ВАРТА» ініціює скликання позачергової сесії Львівської міської ради через критичну ситуацію із будівництвом сміттєпереробного заводу

2 години тому