Галерея

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступить у Берліні

Концертне турне колективу, з назвою «Звуки України — у вільний світ» – це послання надії та любові, пов’язане з бажанням розповідати про Україну універсальною мовою музики. Благодійні концерти спрямовані на підтримку артистів, які залишаються в країні впродовж російської воєнної агресії.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну філармонію.

На меті — представити звучання одного із найдавніших симфонічних колективів України (оркестру — 121 рік!) та відкрити для публіки особливу програму: поєднання сучасної української музики з видатними творами європейського романтизму. Диригуватиме Теодор Кухар, головний диригент колективу, знаний українсько-американський музикант. Турне відбуватиметься у співпраці з OPEN MUSIC PROJECT.

7 листопада в парафії Папст-Паулюс Шенеберг

13 грудня у Берлінській філармонії

В рамках концерту також відбудеться презентація книги “Як промінь світла в темряві” (нім. “Wie ein Lichtstrahl in der Finsternis. Briefe von Frauen aus der Ukraine an die freie Welt”) авторки Орелі Брос (Aurélie Bros). Це збірка листів українських жінок, у яких детально розповідається про їхній досвід під час російського вторгнення, що інспірована спілкуванням авторки з українськими журналістами.

Серед розмаїття творів цих двох програм слухачам пропонуватиметься музика Євгена Станковича, одного із найвідоміших нині живих українських авторів. Він буде представлений у програмі оркестровою сюїтою “Ніч перед Різдвом”. Вона належить до кращих зразків новітнього українського балету, поєднуючи сміхову стихію мистецтва й високу якість симфонізму. Композитор використовує цитати із всесвітньо відомих шедеврів, тонко підкреслює фольклорні мотиви у творі, занурює в таємничо-святкову містерію колядок й зимової казки.

Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса виконає відома українська солістка — Богдана Півненко. Протягом багатьох років Півненко активно пропагує новітню українську музику в Україні та закордоном, зокрема в таких залах як, Berliner Philharmonie, Weill Hall Carnegie Hall, Palau de la Musica Catalana та інших. Цього разу вона зіграє музику, сповнену світлих почуттів, піднесеного й трепетного поривання. Однак не позбавлену моментів драматизму, що втаємничить слухача у всесвіт глибоких особистісних переживань ліричного героя.

Концерт Василя Барвінського для фортепіано з оркестром втілить у звуках українсько-німецька виконавиця Віоліна Петриченко. Барвінський є одним із найвідоміших галицьких романтиків, світ його музики дуже різноплановий, глибокий, але майже завжди з українським колоритом. За словами солістки, “Його музичний стиль є дуже новаторським і сучасним, не зважаючи на те, що він писав в першій половині ХХ століття”. 

Спеціальним твором програми стане Симфонія № 9 мі мінор Антоніна Дворжака. Вона має підзаголовок “З Нового Світу”. Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик
Tags: Берлін

Recent Posts

Подоляк знову виступив проти компромісу

По/перше, «вічна експансія» в різних форматах і домінування через насильство – єдиний спосіб існування такого…

10 хв. тому

Власники Каретного двору відповіли на хейт у мережі

"Незрозумілим залишається питання чого домагаються наші недруги? Щоб коня в упряжі наші діти та внуки…

50 хв. тому