Допоможи собі сам!

Здоров'я 03 Грудня, 2017 150

Як вберегтися від інфекцій в щільному оточенні

Сьогодні неймовірним числом людей, що чхають і кашляють, розтрушуючи довкола себе інфекцію, нікого не здивуєш. А й правда: попри ГРЗ-шний стан здоров’я, маємо працювати – гроші заробляти. Інакше не вижити… Але ж, погодьтеся, не дуже приємно, більше того – небезпечно, коли той, в кого з носа річечкою тече, або той, хто заходиться від кашлю, але рота не затуляє, – поряд. Наприклад, у доверху набитому транспорті.

Отож, говоритимемо про те, як вберегтися від інфекцій в щільному оточенні.

Щоби не захворіти

* носіть маску, одначе пам’ятайте: аби справді захищала, її потрібно кожні 4 години  міняти або пропрасовувати, щоби була суха;

* ні з ким не ручкайтеся (і не бійтеся видатися невихованим: мине сезон ГРЗ – мине й невихованість);

* за можливості, менше користуйтеся громадським транспортом, де вірусів – хоч греблю гати;

* якомога більше перебувайте на свіжому повітрі, де наразитися на грип і ГРЗ, як стверджують лікарі, практично неможливо;

* регулярно провітрюйте приміщення, в яких перебуваєте, але уникайте перетягів.

Служба порятунку

У нашому випадку – це, крім ліків, розмаїті і речовини, і рослини, які при точному дозуванні і правильному переписі допоможуть впоратися з напастю. Отже, кличемо на допомогу…

*Оцет. Ним добре дезінфікувати приміщення. Налийте в невелику каструльку 0,5 літра столового оцту або 1 десертну ложку оцтової есенції і поставте на вогонь. Коли розчин закипить, вогонь збавте. Оцет повинен випаровуватися  20 хвилин. Повторюйте цю процедуру кожні 3 – 4 дні впродовж періоду ГРЗ.

*Вітамін С. Звичайно ж, передусім шукайте його у соках-фрешах – лимонному, апельсиновому, журавлинному і гранатовому. Що більше питимете, то краще. Для лікування і профілактики можна приймати й до 1 грама на добу аскорбінової кислоти. Пам’ятайте: комора вітаміну С – сік квашеної капусти. Корисний і простенький салат із квашеної капусти з олійкою.

*Журавлину. У вигляді морсу, сиропу або настою її можна вживати без обмежень, особливо якщо застуда супроводжується високою температурою, загальною слабкістю.

*Шипшину. На 1 літр холодної води дайте 5 ст. ложок товчених ягід. Поставте суміш на вогонь, прокип’ятіть 10 хвилин. Дайте настоятися під кришкою 10 годин, процідить. Пийте зранку по склянці через кожних 2 — 3 години, бажано впродовж тижня, поступово зменшуючи кількість прийомів. Але не забувайте кожного разу потім прополоскати рот теплою водою, оскільки кислота роз’їдає зубну емаль.

*Липу з малиною. Приготуйте суміш з рівної кількості ягід малини і квіток липи. 1 ст. ложку суміші заваріть склянкою окропу, дайте настоятися 20 хвилин, процідіть. Пийте по склянці гарячого настою на ніч як потогінний засіб.

*Трав’яний чай. Тут можливі варіанти. Один із них – чай із журавлиною і брусницею, м’ятою і звіробоєм. Інший – з м’ятою, материнкою і ромашкою.

*Листя чорної смородини. 1 ст. ложку сухого подрібненого листя залийте 1 склянкою крутого окропу, дайте настоятися під кришкою 4 години, процідіть. Пийте теплим по 1/2 склянки маленькими ковточками 4 – 5 разів на день.

*Гранат і калину. Змішайте в рівних пропорціях свіжі ягоди калини і зерна граната. Зберігайте в темному прохолодному місці в закритому посуді. У разі нездужання 1 ст. ложку суміші розбавте половиною склянки кип’яченої води кімнатної температури. Пийте 2 – 3 рази на день до їжі.

«Дорослі» засоби

*Потрібно наповнити 300-мл кухоль на одну третину гарячим чаєм, на третину – червоним вином, решта – малиновим варенням або просто ягодами малини. Випити «коктейль» гарячим і відразу лягти в ліжко.

*Листя евкаліпта. 20 грамів сухого подрібненого листя залийте спиртом, щільно закоркуйте і настоюйте 7 – 8 днів. Процідіть, залишок відіжміть. Приймайте по 20–25 крапель, розведених в 1/4 склянки перевареної води.

*Цибуля. Якщо відчули характерне застудне нездужання, очистіть невелику цибулину, натріть на тертці, викладіть на шар бинта. Покладіть компрес на крила носа, змащені олією, на 10 хвилин. Повторюйте процедуру тричі на добу.

*Морква і часник. При перших ознаках грипу, ангіни, застуди рекомендується зробити таке. У склянці морквяного фрешу розмішайте кашку з 3 – 5 зубчиків часнику і приймайте по 1/2 склянки суміші 3 – 4 рази на день за 30 – 40 хвилин до їжі 5 днів.

*Лимони. 10 лимонів зі шкіркою, але без кісточок натріть на дрібній тертці, потім подрібніть на тертці 10 головок часнику, все ретельно змішайте, залийте 3 літрами прохолодної кип’яченої води. Настоюйте в щільно закритому посуді в холодильнику і приймайте по 1 ст. ложці вранці натщесерце і ввечері перед сном. Це прекрасний засіб профілактики.

*Часник і масло. В період епідемії добре часникове масло: подрібнений часник змішайте з вершковим маслом і використовуйте для бутербродів. Очищений часник можна просто повісити в марлевому мішечку над ліжком або покласти під подушку.

*Гірчиця. Тримайте ноги у тазику з гірчицею 5 – 10 хвилин, після чого стопи розтирайте будь-якою зігріваючою маззю або надягайте теплі шкарпетки – і мерщій у ліжко. Не хочете гірчичної ванночки? То засипте суху гірчицю в шкарпетки і надіньте на ніч. Помічне! Звісно, у разі відсутності температури. Годиться й для дітей.

Автор дякує за сприяння у підготовці матеріалу отоларингологу Марті Соколовській

Коментарі

Позначки: , , ,