Зебра Пандори

Суспільство 19 січня, 2018 286

Кілька років тому, коли це ще не ввійшло в повсякденну практику протестного руху, один відомий громадський діяч розповів мені про один цікавий спосіб проведення масових акцій протесту

А саме: кілька десятків людей починають постійно переходити дорогу на «зебрі» тим самим блокуючи рух автотранспорту у певній дільниці міста. Причому, якщо вдало вибрати «зебру», то можна по факту заблокувати рух у значній частині міста. При цьому покарати когось конкретно за порушення неможливо – у ПДР нічого не сказано скільки разів поспіль пішохід може перейти вулицю на «зебрі»: «Максимум – можуть викликати бригаду з Кульпаркова, однак і вони навряд щось тут вдіють». Виходить парадоксальна ситуація – позірне дотримання закону наче б то є, однак по суті ситуація незрозуміла, такий собі гібридний протест. Адже замість того, щоб чітко викласти владі свої вимоги люди починають мовчки ходити по «зебрі», а ви, представники влади вгадайте, чим ми незадоволені. Адже як тільки вони витягнуть бодай один плакат, то це вже перетвориться на повноцінну акцію протесту. І тут все залежить від того, чи підтримують цю акцію інші люди, яких ця ситуація безпосередньо не стосується. І тут можуть бути різні варіанти: від «так, я підтримую» до «категорично проти» з масою перехідних відтінків, наприклад «не чув про таку акцію, не їжджу цієї трасою» і т.д.

Можна було б зрозуміти, якби протестувальники намагались довести свою правоту іншими методами, вони не допомогли, і, воленс-не воленс, мусимо переходити до радикальних акцій. Зрештою до чого це може призвести ми вже бачили під час прориву кордону адептами Саакашвілі – щоб там не вонине говорили, але грубе порушення закону та зневага до статусу державного кордону була очевидною.

А тепер ще одна історія, на перший погляд ніяким чином не пов’язана з попередньою. Однією з топ-новин початку 2018 року став спалах кору, який зафіксовано переважно серед дітей. Однією з основних причин цього, як пишуть медики став низький рівень кількості дітей, які отримали необхідні щеплення. Ну а як вихід із ситуації медики запропонували не пускати до школи дітей, які не мають довідки про щеплення. Здавалось би все чітко та зрозуміло, однак у ФБ надибую пост однієї з дозволу громадської діячки на цю тему. Одразу зауважу, що вона вона очолює на Львівщині осередок партії, яку пов’язують з одним із міністрів-втікачів. Отож ця громадська, з дозволу сказати діячка на повному серйозі розмірковує, що хто ж буде це контролювати ці щеплення, коли значна частина батьків банально купує такі довідки. Іншими словами чинять корупційні діяння – це у неї запитань не викликає.

Те, що частина батьків і справді таке можуть робити – цілком ймовірно. І те, що частина медиків їх може видавати – так само цілком ймовірно. Але поставимо інше запитання – а кому вони найперше зробили гірше? Тему неякісних вакцин та невправних медсестер залишимо в стороні – ніщо не заважає їм вибрати якісну вакцину та вправнішу медсестру для цієї процедури. Адже позірно дотримавшись закону вони тим не менше поставили під небезпеку свою дитину.

Коментарі