Львівщина туристична: де відпочити восени

Статті 16 Вересня, 2018 1 611

Фото: truskavets.today

Можна прогулятися вулицями ідеального міста, яке старше за Львів на декілька століть

Осінь – золота пора для подорожей та відпочинку.

Відчути неперевершену красу рідного краю. Відпочити тілом та душею. Пройти профілактичний прийом мінеральної води. Оглянути дерев’яні церкви ХVI ст. внесені в список ЮНЕСКО, прикластися до мощей святих, прогулятися вулицями  ідеального міста, яке старше за Львів на декілька століть. Відкрити для себе мальовничу красу південно-західних Карпат. Піднятись канатною дорогою на вершину гори Зворець1241м. Пройти туристичний шлях на гору Ільза…

До Трускавця по живу воду

Трускавець – місто здоров’я. Унікальний європейський курорт славетний своєю живою водою –  Нафтусею, аналогів  якій, не має в світі. Місто приймало на відпочинок поважних гостей: президента Туреччини та Естонії, посла США.  У 2003 р. міжнародна організація FEMTEC визнала Трускавець кращим курортом планети.  Місто розташоване в геопозитивній лісопарковій зоні. В самому центрі міста два бювети. Варто хоча б раз на рік пройти профілактичний прийом мінеральної води. Прийняти ряд СПА процедур, які внормують вашу імінну систему та заспокоять нерви. Зупинитись можна в одному з санаторно-курортних закладів, чи будь-якому готелі, або приватній віллі (осінь, ціни на послуги падають) .

Тільки в Трускавці варто прогулятися старим містом. Місцеві екскурсоводи розкриють вам усі таємниці міста. Послухаєте орган в місцевому костелі, зустрінете своє кохання на містку закоханих, наберетесь мудрості  та повноти життєвих сил біля екзотичного дерева – плакучого бука, вмиєтеся водою з джерела краси. Відчуєте, що Трускавець знаходиться в іншому часі. Різниця з Києвом 40 хв. (по сонцю). Побачите справжніх дельфінів та морських котиків в місцевому дельфінарії і ще щось таке, від чого вам перехопить дух.

Хочете розкрити таємницю Трускавця? Приїжджайте на осінній відпочинок в Трускавець. Велика кількість фото та добрий настрій, ще довго нагадуватимуть про відпочинок та курорті Трускавець.

Як дістатися? З Києва поїздом Трускавець-Київ. Поїздом Трускавець Дніпропетровськ. Або зі Львова електропоїздом Львів-Трускавець. З приміського вокзалу автобусом Трускавець –Львів. Або авіасполученням до аеропорту Львів.

Де зупинитися? Якщо Ви приїхали ненадовго,  можна зупиниться в готелі. Вартість перебування в готелі, чи санаторії від 200 грн. особа/добу.

Трускавець. Фото: WE org UA

Трускавець. Джерело “Марія”. Фото: truskavich.com

Трускавець. Фото: Stejka

Трускавець. Фото: rest.in.ua

На  «Захар Беркут» за відчуттями!

Цього літа в рейтингу найкраще місце для подорожі та відпочинку, туристи з Трускавця та Східниці обрали  – гірськолижний курорт «Захар Беркут».

Осінь вдала пора  для подорожей. Загублені в горах високогірні села. Неймовірні панорами Українських Карпат. Підйом найдовшою в Карпатах канатно-крісельною дорогою протяжністю 2710 метрів. На відмітку верхньої точки 1223м. Підйом займає 35 хв. На вершині перехоплює дух.

Писана Криниця, Зворець, Високий Верх, Ільза – все це назви вершин, що сягають неба. Висота понад 1200 метрів. Зачаровані панорами Головного Вододільного хребта та полонини Боржави, вид на гору Тростян та Пікуй, неймовірні пейзажі  сіл Словського, Волосянки, Либохори… Вийти туристичним шляхом на гору Ільза та Високий Верх. Випробувати долю верхи на коні,  осідлати залізного коня – квадроцикл, чи гірський ровер в байк парку ( гірський  велотрек) для  швидкісного спуску на гірському велосипеді …

Добра верховинська кухня: печена картопля, грибна юшка, шашлик та чай на гірських травах в кафе «3 чайника» на “Захарі Беркуті”. А в «Кафе під горою»  для гурманів: справжній  плов, лагман, янтик  від  кримських татар.

Все це називається гірськолижний курорт «Захар Беркут»!  Гори запрошують вас.

Як дістатися? З Києва через Львів поїздами до станції Славське.

Зі Львова електропоїздом: Львів-Лавочне, Львів-Мукачево. Автобусами: Львів до Славського на Волосянку.

Де зупинитися? Гірськолижний курорт «Захар Беркут», або в приватних готелях. Вартість проживання від 180 грн/з.особи/ на добу.

Адреса: 82663.Україна. Львівська обл. Сколівський р-н. с. Волосянка вул. Б.Хмельницького, 1.

Фото: Truskavets.Today

Відкрийте для себе місто Дрогобич

Місто, яке старше за Львів на декілька століть, зберігає багато  таємниць та легенд.

Лише тут, ви оглянете символи давньоруського язичництва (голова в химерному ковпаку, долоня та стопа) вмуровані в стіну костьолу на Замковій горі. Можливо так, виглядав ідол язичницької  культури наших предків. Чого на місці поганського капища костел стоїть? Усяка нова віра стверджується у геці з попередньою. Не вірите? Приїжджайте і побачите все на власні очі. Почуєте легенди: про Перуна  і чому місто зветься  другим Бичем.

Дрогобич. Фото: Ukraine is

Готичний костел Святого Бартоломея зберігає багато таємниць,  дата  побудови ХIV ст. А дерев’яна  церква святого Юра ХVI ст. внесена до списку ЮНЕСКО, не залишить вас  байдужими,  вражає соєю вишуканістю та водночас простотою. Приміщення школи, де навчався І. Франко біля церкви святої Трійці перенесе у світ дитинства. Вам неодмінно згадається школа і остання парта в класі «осляча лава».

Костел св. Бартоломея (Варфоломея). Дрогобич. Фото: Вікіпедія

Церква св. Юра. Дрогобич. Фото: turrizm

Дрогобич  полігамне місто, місто  багатьох культур:  українці, поляки та євреї селилися тут здавна. Тільки тут безтурботний, турист поцікавиться: коли вам жилося краще?  За Польщі, чи за Австрії?

А ще, тут в Дрогобичі  народився перший ректор Болонського Університету  Юрій Котермак (одним з його учнів  був Микола Коперник). Родом звідсіля архимандрит Києво-Печерської Лаври Захарія Копистенський. Вчився в Дрогобичі і Іван Франко, бували тут Лесь Мартович, Василь Стефаник, Олексій Толстой, Шолом Алейхем, Олесь Гончар…

Художник Бруно Шульц називав це місто містом цинамонових крамниць.  Прогулюючись вулицями старого міста можна вивчати наочно архітектуру: унікальні пам’ятки народного монументального дерев’яного будівництва, готика, поєднана з барокко, класицизм з елементами  романтизму, необарокко, український модерн та еклектика… Будинки Дрогобича побудовані  в цих архітектурних стилях.

Обов’язково прогуляйтеся середньовічною площею Ринок та підніміться на вежу Ратуші. Панорама міста, вузькі вулиці  та будівлі справляють враження. Вони приховують багато таємниць. В місті є театр, музей, міський годиник і … в‘язниця. Все це, символізує про цивілізацію.

Духмяний запах кави та  дрогобицький сирник (місцева випічка)  в кав’ярнях, ще довго нагадуватимуть про незабутню подорож ідеальним містом. Вас здивує велика кількість молоді та студентів –  Дрогобич центр освіти  та культури. Ідеальне місто.

Для того, щоб все це відчути, достатньо просто  купити квиток і вирушити в подорож.

Як доїхати? Поїздом з Києва до Львова. Електропоїздом до Дрогобича. Або  автобусом, чи маршрутним таксі Львів-Дрогобич.

Де зупинитися? В місцевих готелях: ціна номера: від 150 грн. з особи.

В  місті розвинута сфера послуг. Однак  якщо ви, не знаєте куди йти, то всю інформацію про місто Ви отримаєте в міському туристичному  центрі  за адресою:  площа Ринок 1.

За Божим благословенням та зціленням до  церкви святої Анни

Якщо ви вже використали відпустку, а на дворі золота осінь, то на вихідні запрошуємо в Борислав. Так власне до того самого Борислава, що сміється. Центр нафтової промисловості, Галицька Каліфорнія – місто колись пишалася своєю славою. Зараз, це велике провінційне місто обласного підпорядкування, що загубилося на карті Львівщини. Проте, є цьому місті унікальний туристичний об’єкт, швидше напевно духовний центр. Храм святої Анни – одна з пам’яток архітектури місцевого значення, споруджений у 1902 році як римо-католицький костел на честь св. Варвари покровительки гірників, за проектом архітектора Станіслава Маєрського. Храм збудований у формі латинського хреста, характерний для епохи неоготики та неороманського стилю. В радянський час храм був закритим.

Борислав. Фото з відкритих джерел

Тепер тут церква святої Анни. Вражає гарний розпис храму та вітражі. Для відвідувачів храму виставлені мощевники мистецької  роботи, в яких  представлено більше 2000 тисяч мощей святих. З часу встановлення капсул з мощами святих у храмі святої Анни відбулося зцілення багатьох вірних церкви незалежно від конфесії. Тут отримали тілесне та духовне зцілення всі ті, що щиро прагнули цього в молитві. Мощі святих, які є проповідниками Божої благодаті із світу невидимого в наш світ, спричиняються до зцілення та навернення прочан. А цікаві розповіді настоятелів храму отця Павла та доктора богослов’я  Романа Василіва не залишать нікого байдужими. Тож не втрачаємо часу і можливості за посередництва святих черпнути живої води із безцінного джерела Божої  благодаті, бо благодать Господа серед нас.

Церква святої Анни належить до паломницьких центрів УГКЦ. Фото: dyvys.info

Мощі 720 святих під склепінням храму святої Анни у Бориславі. Фото: dyvys.info

Контакти: Львівська область м. Борислав вул. Володимира Великого 45,1.

тел: 03(248) 5-22-60.

У центрі Борислава в кнайпі на Барабському мості  можна добре поїсти. Тільки тут справжні барабські пельмені і деруни по особливому рецепту. Після обіду варто відвідати музей нафтогазової промисловості.

Як дістатися? зі Львова електопоїздом Трускавець-Львів, або автобусом Львів-Східниця, Львів-Борислав.

Підготовлено за матеріалами Truskavets.Today

 

Коментарі

Позначки: , , , ,