Юнак з Трускавця став головним героєм фільму про залізницю

Новини 09 листопада, 2018 474

Фото: protruskavets.org.ua

У Закарпатській області стартували зйомки українсько-швейцарського о фільму про вузькоколійки

У Закарпатській області стартували зйомки українсько-швейцарського документального фільму про вузькоколійки краю.

Як повідомляється на сайті Івано-Франківської ОДА, стрічка покаже красу та унікальність старовинних колій. Зніматимуть фільм в Україні та Швейцарії.

Головний герой кінокартини Олег Гудзеляк – студент-залізничник, активіст зі збереження вузькоколійок. Олег багато подорожує вузькими коліями і вирішує присвятити свою діяльність збереженню цієї перлини культурно-промислової спадщини. Він подорожуватиме Боржавською, Вигодською, Поліською та Гайворонською вузькоколійками, а також поїде до Швейцарії, щоб набратися досвіду успішного збереження і сталого розвитку високогірної залізниці.

«На відміну від широкої колії, локомотиви мають аутентику. Вони як люди. Вони дуже-дуже емоційні, дуже цікаві, майже міфічні створіння. Вигодська вузькколійка є приватною. І вона є найбільш туристично успішною на сьогоднішній день», – розповідає режисер фільму Олександр Недбаєв.

Знімає фільм кінокомпанія «Прайм Сторі Пікчерс». Вартість стрічки 4 мільйони гривень. Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, швейцарського громадського мовника RTS, Закарпатської та Івано-Франківської кінокомісій.

Як повідомляє «Трускавецький вісник», Олег Гудзеляк – трускавчанин, випускник НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця. З дитячих років він захоплюється залізницею, каже його батько Роман Гудзеляк, директор трускавецької школи-гімназії. Ще будучи учнем, Олег передплачував газету «Львівський залізничник», а згодом почав дописувати до неї, надсилаючи як цікаві фото на залізничну тематику, так і тексти. Після закінчення школи прийшов час втілювати свою мрію в життя.

Олег багато подорожує вузькими коліями і вирішує присвятити свою діяльність збереженню цієї перлини культурно-промислової спадщини. Він подорожує Боржавською, Вигодською, Поліською та Гайворонською вузькоколійками. Під час подорожі Олег спілкується з машиністами, стрілочниками, працівниками станцій та депо. Вони діляться захоплюючими історіями про свою віддану та наполегливу працю на вузькоколійках. Також Олег зупиниться на Ужгородській дитячій залізниці, де, власне, і закладають любов до залізниці майбутньому поколінню.

У листуванні з міжнародними ентузіастами залізничних шляхів Олег знайомиться з другим героєм картини Крістофом Бахманом (Christophe Bachmann). Крістоф – швейцарський залізничник-реставратор, активіст залізничної дороги, який власним коштом відновив унікальний потяг XIX століття. Олег запрошує Крістофа відвідати Вигодську вузькоколійку і пізнати красоти незайманих Карпат вузькоколійними маршрутами. Крістоф, у свою чергу, запросить Олега до французької частини Швейцарії, щоб поділитися досвідом успішного збереження і сталого розвитку високогірної залізниці.

Такий міжнародний досвід принесе Олегові багато нових ідей та натхнень, завдяки яким він зможе продовжити свою працю зі збереження і вдосконалення вузькоколійок України.

Відео: Uzh Inform

Коментарі

Позначки: , , , ,