“Вони досі там”: львів`яни організували мистецьку акцію на підтримку Сенцова

Новини Субота Юля 28 травня, 2018 577

Сьогодні, 28 травня, у Львові відбулась мистецька акція на підтримку українського письменника та кіномитця Олега Сенцова та інших політв`язнів Кремля.

“У Львові є дуже багато стихійних заходів на підтримку українських політв’язнів. Акцію ми організовуємо на площі Ринок, щоб привернути увагу до проблеми тих, хто приїхав до Львова на вихідні. Ми розуміємо, що життя триває, і так й має бути, але люди, які проходять повз або питають як пройти до якогось кафе, теж дізнаються, що наші співгромадяни і досі знаходяться у російських тюрмах”, – сказала співорганізатор акції Ольга Муха.

У рамках заходу активісти закликали небайдужих львів`ян підписати листа-звернення до керівництва держави з вимогами забезпечити створення і функціонування посади спецуповноваженого у справах українських політв’язнів; забезпечити ефективну допомогу родинам політв’язнів; інформувати суспільство про дії щодо звільнення політв’язнів; винести питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 саміту G-7.

Під час акції активісти зачитали імена усіх 68-ми підтверджених політв`язнів Кремля та виставили 68 порожніх стрільців, а наостанок винесли кілька стільців із символічними написами: “Наступний будь-де і будь-коли”.

“Не може хтось один відповідати за те, що у 21 столітті незалежна держава має майже сім десятків політв’язнів на території сусідньої держави. Ми маємо бути свідомими та активними і кожен на своїх місцях робити хоча б мінімум для їхнього звільнення”, – сказала у коментарі 4studio львів`янка Наталя.

Додамо, що попри чималий резонанс такої серйозної акції серед простих громадян, це не заважало музиці з сусідніх генделиків “перекрикувати” активістів. Так само як і вуличним музикантам, голоси яких лунали під час заходу звідусіль.

Нагадаємо, 14 травня 2018 року український письменник і кіномитець Олег Сенцов оголосив голодування, перебуваючи в ув’язненні в колонії “Білий ведмідь” в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Тюменської області РФ.
“Я, Олег Сенцов, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і перебуває в колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території РФ”, – написав Сенцов у листі, переданому через адвоката.

45 днів людина може протриматись без їжі до настання невідворотних змін в організмі. 28 червня настане 45 день з оголошення голодування Олега Сенцова.

Коментарі