У Львові відзначили 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля (РАРИТЕТНІ ФОТО) - Четверта студія

У Львові відзначили 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля (РАРИТЕТНІ ФОТО)

Новини 24 червня, 2019 4

Фото Зеновія Боровця/Твоє Місто

22-23 червня у Львові в храмі Святого Архистратига Михаїла відбулися урочистості з нагоди 30-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля.

вихід_1.jpg

Згідно з інформацією офіційного сайту УГКЦ, активна боротьба за відродження Церкви розпочалося у 1987 році із заяви про вихід з підпілля групи священиків (23 осіб) і вірних під керівництвом владики Павла Василика. Наприкінці цього ж року активні греко-католики утворили Комітет захисту прав Української Католицької Церкви на чолі з колишнім політв’язнем Іваном Гелем. Він почав збирати підписи під заявою щодо офіційного визнання УГКЦ. Протягом 1988–1989 років зібрали близько 120 тисяч підписів.

вихід_2.jpg

У травні 1989-го біля зачиненого храму святого архистратига Михаїла у Львові греко-католицькі священики розпочали щонеділі служити Літургії.

28 листопада 1989 року Рада у справах релігій при Раді міністрів УРСР видала заяву, згідно з якою греко-католики отримували право на заснування й реєстрацію громад, користуючись «усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань в УРСР».

вихід_3.jpg

Як розповів  синкел у справах монашества у Львівській архиєпархії УГКЦ о.Юстин Бойко, який надав історичні фотографії, на світлинах зображена одна з таких Літургій у червні 1989 року. Їі служив о. Михайло Волошин, ЧНІ.

РІСУ

Коментарі

Позначки: , ,