У Львові відбувся семінар за участі голови НАБУ

Новини 12 червня, 2018 414

Директор НАБУ Артем Ситник

Сьогодні, 12 червня, у Львові триває одноденний семінар зі зміцнення спроможностей для практиків НАБУ на тему: «Транскордонна співпраця правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування».

Серед учасників семінару – голова Львівської ОДА Олег Синютка, директор НАБУ Артем Ситник, директор ЦАБ Польщі Ернест Бейда, Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольський, менеджер проектів мережі OECD по боротьбі з корупцією у Східній Європі і Центральній Азії Андрій Кухарук, міський голова Львова Андрій Садовий.

«Територіальне управління – це невеличкий підрозділ НАБУ, який складається із 20 осіб, тому не є повноцінним елементом. Загальний штаб НАБУ – це 700 осіб, створити повноцінні управління, які мали б окремий спецназ, оперативно-технічне управління – у нас немає змогу. Територіальне управління – це наше представництво у регіонах. Стосовно Західного регіону, то у нашому фокусі є відомі народні депутати, які є кінцевими бенефіціарами схем у енергетиці та залізниці, які ми розслідуємо. Територіальне управління має дві задачі: перша – це формування оперативних позицій антикорупційного бюро у регіоні; і друга – це допомога детективам центрального апарату у розслідуванні справ, які стосуються того чи іншого регіону. Якщо ж порівнювати Львівське, Одеська, Харківське територіальні управління, то потенційно саме сильне – це Львівське територіальне управління НАБУ. Напевно, тому що це перше нами створене таке управління, до того ж тут працює дуже багато місцевих, які добре володіють інформацією», – зазначив під час події директор НАБУ Артем Ситник.

«Ті стандарти, з якими ми йдемо у Європейський Союз, ті стандарти, з якими ми входимо у Північноатлантичний альянс – повинні стати нормами нашого життя. Сьогодні суспільство переконане у тому, що саме корупція була первинною причиною війни. Корупція – те, що гальмує розвиток України. Із прийняттям Парламентом України та підписанням Президентом України Закону «Про Вищий антикорупційний суд», завершується вертикаль корупції в Україні. Із створенням антикорупційного суду з’явиться можливість довеси до кінця справи, розпочаті слідчими органами, які повинні завершуватися судами і притягеннням винних до відповідальності. Таким чином суспільство отрмимає чіткий сигнал про невідворотність покарання за злочин. З іншого боку, ми повинні проводити величезну просвітницьку роботу, для того, аби толерування корупції у суспільстві зникло», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Учасники семінару нині обговорювали проблематику виявлення та розслідування корупційних злочинів у митних та прикордонних службах, реалізації інфраструктурних проектів, побудову співпраці з місцевими органами влади та іншими правоохоронними органами, а також транскордонне співробітництво в рамках угоди про здійснення заходів щодо запобігання та боротьби з корупцією відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на допомогу від 9 вересня 2015 року.

Зазначимо, захід організовує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно з Центральним антикорупційним бюро Польщі (ЦАБ) за підтримки Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Довідково: Львівське територіальне управління Національного антикорупційного бюро України – перше Територіальне управління НАБУ, утворене наказом Директора Національного бюро 10 грудня 2015 року.

12 серпня 2016 року Львівське територіальне управління офіційно відкрило свої двері для громадян і розпочало роботу. Повноваження (юрисдикція) поширюється на Львівську, Волинську, Закарпатську, Чернівецьку, Тернопільську, Івано-Франківську, Рівненську, Хмельницьку області.

Коментарі

Позначки: , , ,