У Дрогобичі відкрився сучасний Інклюзивно-ресурсний центр

Новини 18 листопада, 2018 402

Фото: Дрогобицька міська рада

Для дітей з особливими освітніми потребами

У Дрогобичі 17 листопада відбулося урочисте відкриття Інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами.

Як повідомили у Дрогобицькій міській раді, відкрили Інклюзивно-ресурсний центр у приміщенні новозбудованого корпусу Дрогобицької ЗОШ №5.

У ході урочистої церемонії стрічку перед входом у Центр перерізали директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій та міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з вихованцями Інклюзивно-ресурсного центру.

«Облаштований Інклюзивно-ресурсний центр у Дрогобичі — це вже 9 у Львівській області із 25 запланованих», — зазначила під час урочистого відкриття директор Департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

«Спільними зусиллями нам вдалося облаштувати цей Інклюзивно-ресурсний центр ще краще, ніж планувалося, адже він знаходиться у капітально відремонтованому приміщенні, закуплено сучасне технічне обладнання, відтак діткам з особливими потребами створено всі умови для отримання якісних освітніх послуг», — зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Також міський очільник Дрогобича наголосив, що наступного року планується ремонт вулиці, яка веде до Інклюзивно-ресурсного центру, а також сюди почне курсувати громадський транспорт, аби діткам разом з батьками було легше дістатися. Окрім цього, за словами Тараса Кучми, на прохання учнів цієї школи на території встановлять дитячий та спортивний майданчики, який дасть нове життя цьому мікрорайону.

«Присутні на відкритті батьки, висловлюючи свої позитивні коментарі, зазначили, що до цього часу були змушені возити своїх дітей до Львова, оскільки ближче не було установи, де їх діти з особливими потребами могли б отримати освітні послуги», – зазначається у повідомленні.

За словами директора Інклюзивно-ресурсного центру Ірини Шустової, у ІРЦ з дітками працюватимуть вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичні психологи та вчитель-реабілітолог.

«Наразі до Центру подано 72 заявки від батьків на отримання освітніх послуг їх дітьми. Загалом, за даними міської поліклініки, у Дрогобичі понад 450 дітей, які потребують надання послуг, які передбачені діяльністю ІРЦ», — прокоментувала посадовець.

Також Ірина Шустова додала, що звернутися до Інклюзивно-ресурсного центру можуть усі, хто цього потребує, адже при потребі штат працівників можна збільшити, а графік занять з дітьми будуть узгоджувати з кожним індивідуально.

Фото: Дрогобицька міська рада

Загалом, основним завданням у роботі Інклюзивно-ресурсного центру є супровід дітей з особливими освітніми проблемами від 2 до 18 років.

З державного бюджету на облаштування Інклюзивного-ресурсного центру у Дрогобичі було виділено 251 тис. грн на закупівлю обладнання.

Витрати на ремонт та облаштування приміщення здійснено з міського бюджету Дрогобича на загальну суму 295 тис. грн.

Коментарі

Позначки: ,