Парламент Каталонії проголосував за резолюцію про проголошення незалежності

Новини 27 жовтня, 2017 297

Проти документа висловилося всього десять депутатів

Парламент Каталонії на засіданні 27 жовтня проголосував за резолюцію про проголошення незалежності автономії від Іспанії. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на El Pais, яка транслювала засідання каталонського парламенту.

За запропоновану сепаратистськими партіями резолюцію проголосували 72 депутати. 10 були проти, двоє утрималися.

Після підрахунку голосів депутати заспівали гіімн Каталонії.

Голосування відбувалося таємно. Депутати від опозиційних фракцій залишили зал перед початком голосування, назвавши його незаконним.

Раніше парламент Каталонії не підтримав резолюцію соціалістів, яка закликає до регіональних виборів і переговорів між Каталонією і Мадридом з метою уникнути застосування статті 155 конституції Іспанії.

Нагадаємо, групи партій каталонського парламенту Junts pel Sí і CUP, які виступають за незалежність представили проект резолюції, який передбачає проголошення республіки. Варто зазначити, що юристи поставили під сумнів законність цієї ініціативи.

27 жовтня прем’єр Іспанії Маріано Рахой у своєму виступі в Сенаті Іспанії попросив сенаторів підтримати активацію статті 155 Конституції Іспанії, яка передбачає введення прямого управління в Каталонії.

Ілюстрація: prm.ua

Коментарі

Позначки: