Медреформа у дії: близько 600 тис. мешканців Львівщини вже обрали свого лікаря

Новини 18 червня, 2018 644

На Львівщині триває реалізація медичної реформи. Зокрема, майже 600 тисяч мешканців вже підписали декларації із сімейними лікарями.

Про це йшлося сьогодні, 18 червня, під час брифінгу у поліклініці Миколаївської центральної районної лікарні (ЦРЛ).

Пацієнти оформлюють угоди з сімейними лікарями

«На сьогоднішній день на Львівщині вже підписали 591 тисячу 191 декларацію. У системі E-Health зареєстровано 118 лікувальних закладів і 1482 лікаря, які можуть обиратися для надання медичної допомоги. Сьогодні важливо розуміти, що кожен має право обрати того лікаря, якому довіряє», – розповіла головний лікар Миколаївської ЦРЛ Ірина Хрущ.

«Зокрема, станом на сьогодні в Миколаївському районі з сімейними лікарями, педіатрами, терапевтами вже підписано 14 467 декларацій і також дуже тішимося, що маємо трійку лідерів сімейних лікарів, які вже підписали понад норму декларацій. В місті проживає 14 900 тис людей. Найбільше підписали декларацій із лікарями мешканці сіл Рудники, Криниці, Гірське та Миколаїв. Загалом 33% мешканців Миколаївщини вже обрали свого лікаря», – підкреслила пані Ірина.

Обрати лікаря, якому довіряє, вирішила і мешканка Миколаєва Ярина Білик, яка вже підписала декларацію із сімейним лікарем.

«В певний період часто зверталась до лікарів, оскільки були проблеми із здоров’ям, була в багатьох терапевтів і лікар, якого сьогодні обрала, як кваліфікований спеціаліст сподобався мені найбільше», – зазначила Ярина Білик.

Прийшла обирати собі лікаря й молода мама з Миколаєва Мар’яна Мовчанюк, яка очікує від реформи медицини покращення обслуговування пацієнтів, особливо тих, які з маленькими дітьми:

«Поки важко щось сказати про плюси та мінуси реформи, бо це щось нове для нас. Але думаємо, що сімейний лікар буде знати історію хвороби дитини і це буде плюсом. Також люди сподіваються, що не буде таких черг, тому що на прийом із дитиною раніше було важко потрапити, коли багато діток проходили медогляд», – вважає жінка.

Відтак, на Львівщині за проміжними результати реформи вже виокремились лідери у підписанні декларацій.

Серед них і сімейний лікар сільської лікарської амбулаторії села Рудники Олег Стецишин, з яким підписали 1992 декларації та сімейний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини міста Миколаїв Зоряна Добушовська із результатом 1400 декларацій.

«Така кількість декларацій, на мою думку, результат кількох складових. Це – сильна команда, яка мене підтримує і розуміє важливість реформи, друге – довгорічний стаж роботи на дільниці та довіра населення до мене. Не менш важливою є інформаційна робота серед населення, яку проводять у районах. Зокрема роз’яснення, що це має значення для села, зокрема ті села, де є фельдшерсько-акушерські пункти. Якщо буде організована громада і будуть підписуватись до лікаря цієї амбулаторії, до якої вони територіально відносяться, то є шанс зберегти фельдшерсько-акушерські пункти», – наголосив Олег Стецишин.

Олег Стецишин

«Відтепер пацієнт має контактний телефон лікаря, з яким уклав декларацію, адже він зазначається у бланку декларації, який залишається у пацієнта. Цього раніше не було. Відтак, зараз проконсультувати пацієнта можна і по телефону», – про одну з переваг змін у медичній галузі зазначила Зоряна Добушовська.

Нагадаємо, для того щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».

Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

Коментарі

Позначки: , ,